Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$66,948.63
-4052.16
Ethereum
$3,223.33
-311.49
Dogecoin
$0.17
-0.03
Ripple
$0.54
-0.07
Binance Coin
$580.87
-32.99
Litecoin
$85.95
-12.37
Monero
$123.86
-9.88
Cardano
$0.50
-0.09

Teksas’ta Kripto Firmasından SEC’ye Dava: “Yatırımcıları Korkutuyorlar!”

1

Teksas merkezli bir grup kripto firması, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) dava açtı. Davada SEC’nin kripto kurallarında açıklık ve netlik eksikliği olduğu ve bu durumun yatırımcıları korkuttuğu savunuldu.

Coinbase, Andreessen Horowitz, Ledger, Paradigm ve Blockchain Capital gibi dev kripto firmalarının da yer aldığı Teksas Kripto Özgürlük Birliği (CFAT), SEC’nin keyfi uygulamalara ve yasal dayanağı olmayan yaptırımlara başvurduğunu öne sürdü.

CFAT’ın resmi açıklamasında, SEC’nin “kanunlarda karşılığı olmayan” ve “önceden tahmin edilemeyen” suçlamalarla kripto firmalarını baskı altına aldığı belirtildi. Açıklamada ayrıca, SEC’nin Howey testini keyfi şekilde yorumladığı ve bu durumun yatırımcıları ve firmaları belirsizliğe sürüklediği vurgulandı.

CFAT, ilginç bir örnek vererek Nike spor ayakkabılarının da SEC’nin mantığıyla “yatırım sözleşmesi” olarak yorumlanabileceğini savundu. Grup, bu durumun absürdlüğünü göstererek SEC’nin kripto piyasasına ilişkin tutarsız ve belirsiz politikalarına dikkat çekti.

Dava sadece Teksas eyaletini kapsarken, Lejilex borsası kurucusu Mike Wawszczak, “Mahkemeye verilme korkusuyla bu davayı açmak yerine, kendi işimizi yapmayı tercih ederdik” dedi.

Dava, SEC’nin kripto piyasasına yönelik baskıcı tutumuna karşı artan tepkilerin bir göstergesi olarak yorumlanıyor. Kraken borsası da dün akşam saatlerinde SEC’ye karşı benzer bir dava açmış ve Kaliforniya’daki bir mahkemeden SEC’nin davayı düşürmesini talep etmişti.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.