Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$51,964.05
+61.58
Ethereum
$2,979.02
+11.57
Dogecoin
$0.09
-0
Ripple
$0.56
-0
Binance Coin
$353.99
+0.46
Litecoin
$69.46
-2.02
Monero
$122.28
+8.15
Cardano
$0.62
-0.02

Son Dakika: Terra Luna, Durumu Kurtarmak İçin Bitcoin Sattı

0

Kripto piyasasının son dönemlerde odak noktası haline gelen Terra Luna faciasında yeni gelişmeler olmaya devam ediyor. Sektörün en önemli kripto paralarından olarak kabul edilen LUNA, şuan itibariyle resmen sıfırlanmaya doğru ilerliyor.

Birçok yatırımcı ise 7 Mayıs günü Terra ekosisteminde ve LUNA‘da neler olduğunu merak etmekte. Birçok açıklama yapan Luna Foundationa Guard (LFG), o gece yaşananları anlatmamıştı. Çok büyük bir kripto para satışı yaptığı görülen LFG, o gün ve sonrasında yaşanan bazı olayları an itibariyle Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda anlattı.

UST‘nin 1 dolara sabitliğini kaybetmesinin ardından Luna Foundationa Guard (LFG), rezerv satışlarına başladığı öğrenildi.

Yoğun bir şekilde USDTBTC ve USDC satışı yapan LFG, lider kripto paranın çok sert bir şekilde düşüş yaşamasına sebebiyet verirken, Tether‘in de 1 dolara olan sabitliğinin zarar görmesine neden olmuş durumda.

Luna Foundationa Guard’ın (LFG) açıkladığı verilere göre, 7 Mayıs tarihinde rezervinde 80 binden fazla Bitcoin tuttuğu görülürken, UST’nin zarar görmesinin ardından 52 bin adet BTC satışı gerçekleştirdi.

Bu satışlar sonrasında 25.000 dolar seviyelerine kadar gerilediği görülen lider kripto para, altcoinlerin perişan olmasına neden oldu.

Yüklü miktarda USDT ve USDC satışı da yaptığını öğrendiğimiz LFG, USD Coin’in sabitliğini etkileyememiş olsa da, Tether‘e yoğun miktarda zarar verdiği görülüyor.

AVAXBNB ve LUNA rezervleri hakkında bir satış yapıp yapmadığını açıklamayan Terra Luna, geçtiğimiz günlerde LUNA satışı yapmadığını söylemişti.

Her ne kadar AVAXBNB ve LUNA rezervleri hakkında konuşmasa da, Bitcoin rezervinde sadece 52 bin adet satış yaptığını söylemesi yatırımcıları şaşırttı.

Glassnode verilerine göre 80 binden fazla Bitcoin sattığı görülen Terra Luna, ilerleyen günlerde konuyla ilgili yeni açıklamalar yapacak mı? merak konusu…

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.