Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$68,743.01
-199.65
Ethereum
$3,836.35
+88.4
Dogecoin
$0.17
-0
Ripple
$0.53
-0.01
Binance Coin
$601.81
-0.42
Litecoin
$83.94
-0.8
Monero
$142.56
+1.27
Cardano
$0.46
-0

Binance CEO’su, LUNA’dan Zarar Karşılama Talep Etti

0

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından bir tanesi olan Binance, sektöre öncülük etmeye devam ediyor. Yatırımcıların zararlarını durdurmak için çalışmalara başladığı görülen Binance, an itibariyle Terra Luna ekibine baskı yapmaya başladı.

Binance CEO'su CZ'den Musk'a elektrik eleştirisi - Son Dakika Teknoloji  Haberleri | NTV Haber

Birçok yatırımcı Terra Luna’nın ABD dolarına endeksli stablecoini olan UST‘yi verdiği yüksek stake oranı için tuttuğu tahmin ediliyordu. Binance CEO’su CZ, her ne kadar LUNA yatırımcıları hakkında bir istekte bulunmamış olsa da, UST yatırımcılarını korumayı görev edinmiş olarak görülmekte.

Geçtiğimiz dakikalarda yaptığı açıklamalarda kritik noktalara değinen CZ, şu sözleriyle kripto gündemine oturduğu görüldü.

“ŞİMDİ ÖNEMLİ KISIM. KULLANICILARI KORUMA KONUSUNDA ÖRNEK OLMAK İÇİN BİNANCE BU İŞLEMLERİ BIRAKACAK VE TERRA PROJE EKİBİNDEN ÖNCE PERAKENDE KULLANICILARINI, EN SON BİNANCE’İ TAZMİN ETMESİNİ İSTEYECEKTİR.”

Kullanıcıları korumak adında önce bireysel yatırımcıların UST zararlarının karşılanması isteyen Binance CEO’Su, en son lider kripto para borsasının zararlarının tazmin edilmesi gerektiğini aktarıyor. Her ne kadar LUNA yatırımcıları da böyle bir zarar tazmin talebinde bulunmuş olsa da, LUNA normal bir kripto para olduğu bu çok mümkün değil.

Kullanıcılar LUNA’yı bir yatırım aracı olarak görse de UST için işler çok farklı. Yatırımcılar UST’yi dijital dolar olarak kullanmak için aldığı için UST özelindeki zararların tazmin edilmesi çok daha önemli bir konu olarak görülmekte. Geçtiğimiz dakikalarda siz okurlarımız ile paylaştığımız Luna Foundation Guard‘ın rezerv satış tweeti sonrası ise UST sert bir çöküş yaşadı.

UST, ABD dolarına endeksli bir stablecoin olması gerekirken, şuan itibariyle 0.12 dolar seviyelerinden işlem görüyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.