Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$67,370.57
+720.88
Ethereum
$3,520.99
+23.81
Dogecoin
$0.13
+0.01
Ripple
$0.60
+0.01
Binance Coin
$596.70
+5.58
Litecoin
$73.22
+0.16
Monero
$163.53
+0.6
Cardano
$0.44
0

Şok Haber: ABD’li Dev Banka, 3 Altcoin’i Delist Etti!

0

ABD merkezli dijital yatırım bankası Revolut, ülkenin değişken yasal çerçevesini referans alarak Cardano (ADA), Polygon (MATIC) ve Solana (SOL) altcoinlerinin müşterilerine sunumunu sonlandıracağını duyurdu.

Bu adım, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) bazı altcoinlerin menkul kıymet olarak nitelendirilebileceği ve daha sert düzenlemelere maruz kalabileceğini ima etmesinin ardından geldi.

Revolut, müşterilerine gönderdiği bir e-posta ile bu üç tokenin kripto platformundan çıkarılacağını belirtti. Müşteriler, bugünden itibaren bu tokenleri daha fazla alamayacaklar, ancak delist olana kadar mevcut tokenlerini elde tutabilecek ve satış yapabilecekler.

CoinMarketCap verilerine göre, Cardano, Polygon ve Solana, piyasa değeri bakımından en üst 20 kripto para birimi arasında bulunuyor.

Bu durum ilk bakışta endişe yaratsa da, etkilerinin sadece Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcılarla sınırlı kalacağını unutmamak önemli. Bu tokenlerin düzenleyici statüsünün belirsizliği ve SEC tarafından menkul kıymet olarak kabul edilmeleri, Revolut’un bu eylemi gerçekleştirmesine sebep oldu. İlginç bir şekilde, bu hareket, Robinhood, Bakkt ve eToro gibi diğer büyük merkezi ticaret platformlarının benzer eylemlerinin izinden gidiyor.

Bu tokenlerin son 24 saatlik fiyat hareketine bakıldığında ise, bu durumun çok da etkili olmadığı görülüyor ve her üç kripto para birimi de genel kripto piyasa trendi ile uyumlu bir şekilde artış gösteriyor.

*Bu bir yatırım tavsiyesi değildir.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.