Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$68,743.01
-199.65
Ethereum
$3,836.35
+88.4
Dogecoin
$0.17
-0
Ripple
$0.53
-0.01
Binance Coin
$601.81
-0.42
Litecoin
$83.94
-0.8
Monero
$142.56
+1.27
Cardano
$0.46
-0

Güney Kore’den Kripto Para Birimi Kanunu Taslağına Onay!

2

Terraform Labs’ın iflası, Güney Kore için önemli bir öğretici olay oldu. Hükümet, benzer durumların tekrar yaşanmaması için yeni bir kripto para yasası taslağını onayladı.

Terraform Labs’ın iflası sonucunda zarar gören Güney Kore Hükümeti, aynı türden felaketlerle bir daha karşılaşmamak için tedbirler alıyor. Güney Kore’de taze bir kripto para yasası taslağı kabul gördü. Taslağın amacı, yatırımcıları Terraform Labs gibi iflaslardan korumak.

Güney Kore Ulusal Meclisi, 30 Haziran tarihi itibarıyla Sanal Varlık Kullanıcılarını Koruma kanununu onayladı. Yerel haber ajansı SBS Biz’e göre yasa taslağı, adaletsiz ticaret uygulamalarını denetlemek ve kripto para yatırımcılarını korumak amacıyla tasarlandı.

Güney Kore’de Adaletsiz Ticaretle Mücadele Etmek İçin Yeni Bir Yasa Taslağı Kabul Edildi

Yasa, dijital varlıkları belirleyen ve bildirilmeyen bilgilerin kullanılması, piyasa manipülasyonu ve kripto para üzerinde diğer adaletsiz ticaret uygulamaları gibi yasa dışı ticaret eylemlerine cezalar getiren birleşik bir yasa taslağı sağlayarak, kripto para birimi ile alakalı 19 yasayı birleştirdiği belirtildi.

Yerel medyanın belirttiğine göre, Sanal Varlık Kullanıcılarını Koruma Yasası’nın esas hedefi, Sermaye Piyasası Yasası’nı öncelikli olarak menkul kıymet niteliğindeki sanal varlıklara uygulamak. Yasal düzenleme ayrıca, adaletsiz kripto ticaretinin sebep olduğu zararlar için ceza ve sorumluluk uygulamak amacıyla bir temel oluşturmayı hedefliyor.

Yatırımcıları korumak adına, Güney Kore’deki sanal varlık hizmet sağlayıcılarının (VASP) artık kullanıcıların depozitoları için sorumluluk taşımaları ve sigorta sağlamaları gerektiği ifade edildi.

SBS Biz’e göre, yeni kuralların ihlali durumunda en az bir yıl hapis cezası ya da büyük miktarda para cezası uygulanacak. Örneğin, Finansal Hizmetler Komisyonu, adaletsiz ticaretten elde edilen gelirler için bu miktarın iki katına denk gelen bir ceza uygulayabilir.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.