Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$68,715.92
-487.84
Ethereum
$3,835.35
+76.52
Dogecoin
$0.17
-0
Ripple
$0.53
-0.01
Binance Coin
$600.64
-0.86
Litecoin
$83.94
-0.96
Monero
$142.97
+2.3
Cardano
$0.46
-0

Singapur’dan Yeni Kripto Para Önerisi!

1

Kripto para birimlerine yönelik sert bir tutum sergileyen Singapur, kriptoya yönelik yeni kurallar getirmeyi planlıyor. Zira Singapur hükümeti Bitcoin (BTC) gibi kripto paraların perakende yatırımcılar için uygun olmadığını ve riskli olduğunu düşünüyor.

Bu bağlamda tüketicileri korumak amacıyla harekete geçen Singapur Para Otoritesi (MAS), perakende kripto yatırımcıları için kripto ticareti risklerini azaltmak ve stablecoinleri desteklemek için yeni kurallar önerdi.

Bu yeni kurallarla birlikte MAS, perakende yatırımcıların kripto ticareti için kredi kartı kullanmasını ve borç para almasını yasaklıyor.

İnsanlara kredi veya kaldıraçla alım satım yapmanın yatırım tutarından daha büyük kayıplara yol açabileceğini hatırlatan MAS, kripto hizmet sağlayıcılarının, kredi kartı ve borçla finanse edilen ticaret ile kaldıraçlı kripto ticareti sunmasını kısıtlayıcı kurallar önerdi.

MAS Genel Müdür Yardımcısı Ho Hern Shin açıklamada şunları söyledi:

“MAS, dijital varlık ekosistemini düzenlemek için risk odaklı bir yaklaşım benimseyecek.

Dijital varlıklarda inovasyonu kolaylaştırmak için düzenlemelerin açık ve ortaya çıkan risklerle orantılı olması gerekiyor.

İnovasyonun hızı göz önüne alındığında, ilgili olduklarından emin olmak için bu düzenlemeler periyodik olarak gözden geçirilmelidir.

Önerilen yeni kurallar, Singapur’un yenilikçi ve sorumlu bir dijital varlık ekosistemini teşvik etmek için düzenleyici yaklaşımını geliştirmede bir sonraki kilometre taşını işaret ediyor.”

MAS’ın yayınladığı kripto para ve stablecoin kurallarına ilişkin öneriler, 21 Aralık 2022’ye kadar geri bildirime açık olacak.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.