Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$68,715.92
-487.84
Ethereum
$3,835.35
+76.52
Dogecoin
$0.17
-0
Ripple
$0.53
-0.01
Binance Coin
$600.64
-0.86
Litecoin
$83.94
-0.96
Monero
$142.97
+2.3
Cardano
$0.46
-0

SEC’nin 2020 Yılındaki Teklifi Açıklandı!

2

Ripple’ın Baş Hukuk Sorumlusu Stuart Alderoty, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) dava açmadan önce Aralık 2020’de şirkete uzlaşma teklifinde bulunduğunu açıkladı.

Dava üçüncü yıl dönümünde, Alderoty, SEC’in sunduğu uzlaşma şartlarına dair bilgi verdi. Regülatör, Ripple’ın XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu kamuoyuna ilan etmesini ve piyasaların bu değişikliğe uyum sağlaması için oldukça kısa bir süre tanıdı.

22 Aralık 2020’de SEC, Ripple’ın kurucu ortağı Christian Larsen ve CEO’su Brad Garlinghouse’u 1,3 milyar dolarlık kayıtsız menkul kıymet satışıyla suçladı.

Alderoty’nin açıklamalarına göre, SEC, 2020’de Ripple’dan XRP’nin bir menkul kıymet olduğunu resmen açıklamasını istedi ve uyum sağlanması için kısa bir süre tanıdı. Ripple ise XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını savunarak SEC’in talebini reddetti ve ayrıca regülatörün kriptolar için uygun bir düzenleyici çerçeve oluşturmak konusunda başarısız olduğunu iddia etti.

Alderoty, SEC’in kripto uyumluluğu için net kurallar sağlamadığını vurguladı ve regülatörün, XRP davasından üç yıl sonra bile sektörün ihtiyaçlarını karşılamak için yetersiz kaldığını ifade etti. Bunun yerine SEC, büyük kripto para şirketleri gibi Binance ve Coinbase gibi şirketlere odaklandı.

Alderoty, davanın temel olarak XRP’nin bir menkul kıymet olmadığını kanıtlamayı amaçladığını belirtti. ABD’deki kripto para şirketleri, mevcut menkul kıymet yasalarının kripto varlıklar için uygun olmadığını savundular ve SEC’in kriptolar için düzenleyici bir çerçeve oluşturmak konusunda çok az ilerleme kaydettiğini dile getirdi.

Son olarak, Yargıç Analisa Torres, Temmuz 2023’teki özet kararında XRP’nin perakende işlemlerinin bir menkul kıymet satışı olmadığına karar verdi.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.