Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$66,649.88
+2849.27
Ethereum
$3,493.00
+98.83
Dogecoin
$0.13
+0.01
Ripple
$0.60
+0.05
Binance Coin
$590.98
+22.46
Litecoin
$73.33
+3.25
Monero
$162.40
+2.49
Cardano
$0.44
+0.02

SEC-Binance Davasında Son Gelişmeler!

113

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), ABD menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği gerekçesiyle Binance US’in kurucusu ve CEO’su Changpeng “CZ” Zhao hakkında yasal işlem başlatmıştı. Davada yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. SEC, 14 Eylül tarihinde mahkemeye sunduğu belgelerde, kripto para borsası Binance US’in soruşturma aşamasında iş birliği yapmadığını belirtti.

SEC ayrıca Binance.US’in mahkeme süreçlerinde sadece 220 belge sunduğunu ve bunların tarihsiz, imzasız çeşitli ekran görüntülerinden oluştuğunu ifade etti. SEC, borsanın sunduğu belgelerin işe yaramayacak gereksiz belgeler olduğunu da ekledi. Borsadan konuyla ilgili henüz bir cevap gelmedi.

SEC Başkanı Gary Gensler, Binance’in 13 ayrı suçlamayla itham edildiğini açıklamıştı. Ayrıca SEC, Binance’in müşteri varlıklarını kişisel işleri için kullandığını da iddia etmişti.

Gensler şunları söyledi: “On üç suçlama ile Zhao ve Binance kuruluşlarının karmaşık bir dolandırıcılık ağına, çıkar çatışmalarına, açıklama eksikliğine ve kasıtlı yasadan kaçınmaya karıştığını iddia ediyoruz. İddiaya göre, Zhao ve Binance, risk kontrolleri konusunda yatırımcıları yanılttı, işlem hacimlerini manipüle etti, platformu işletenlerin kimliklerini gizledi, bağlantılı piyasa yapıcısının manipülatif işlemlerine katıldı, yatırımcı fonları ve kripto varlıklarının saklandığı yerleri ve ilişkide olduğu kişileri gizledi. Halk, bu yasa dışı platformlara yatırım yapmaktan ve üzerlerinde varlıklarını riske atmaktan kaçınmalıdır.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.