Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$65,160.49
-232.28
Ethereum
$3,549.64
-15.97
Dogecoin
$0.12
-0
Ripple
$0.49
-0
Binance Coin
$597.17
-0.89
Litecoin
$74.05
-0.61
Monero
$170.17
+2.95
Cardano
$0.39
-0

SEC Başkanı Gensler’den Yeni Açıklamalar!

4

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Başkanı Gary Gensler, 2023 Menkul Kıymetler Yaptırım Forumu’nda yaptığı konuşmada, kripto para firmalarının geleneksel finans kurumlarıyla aynı düzenlemelere tabi tutulması gerektiği görüşünü tekrarladı.

Daha önce de kripto para şirketlerinin mevcut mali kurallara uyması gerektiğini belirten Gensler, sektörün “geniş kapsamlı uyumsuzluk” sebebiyle bu bakış açısına direnmesinin şaşırtıcı olmadığını ifade etti.

Gensler, “Kripto varlık menkul kıymet piyasalarıyla ilgili olarak, yatırımcıların ve ihraççıların mevcut menkul kıymet yasalarımızın korumasını hak etmeyen bir durumla karşılaşmadık” dedi.

Ayrıca, 1933 ve 1934 yıllarında yürürlüğe giren menkul kıymet yasalarının başlangıçta sadece hisse senetleri ve tahvilleri kapsayabileceğini, ancak Kongre’nin bunu tercih etmediğini belirtti. Gensler’e göre, Kongre, ‘yatırım sözleşmesi’ dahil olmak üzere geniş bir yelpazeyi menkul kıymet tanımına dahil etmeyi seçti.

Gensler, kripto para sektörünün karşılaştığı dolandırıcılık, sahtekarlık, iflaslar ve kara para aklama gibi sorunları “şaşırtıcı olmadığı” şeklinde nitelendirerek, birçok kripto kuruluşunun önceden mevcut düzenlemelerin ötesinde faaliyet gösterdiğini iddia etmelerine rağmen, iflas veya özel anlaşmazlıklar durumunda genellikle hızla yasal koruma arayışında olduklarına dikkat çekti.

Ayrıca, Gensler, kripto para endüstrisinin merkeziyetsizlik konusundaki iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.