Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$66,668.25
+819.35
Ethereum
$3,501.72
+36.59
Dogecoin
$0.13
+0.01
Ripple
$0.59
+0.03
Binance Coin
$593.21
+1.75
Litecoin
$73.47
+1.69
Monero
$162.47
+2.12
Cardano
$0.43
0

Rusya Bitcoin ile Ödemeye Başlayacağı Tarihi Açıkladı!

0

Kripto para birimlerini en aktif kullanan ülkelerden bir tanesi olan Rusya, son dönemlerde bu ürünleri uluslararası ticarette kullanabilmek için önemli çalışmalara yapmaya başladığı yatırımcıların dikkatini çekiyor. Rusya’nın önemli haber ajanslarından bir tanesi olan Izvestia’nın son paylaştıklarına göre, Rusya, 2023 yılının başlarında uluslararası ticarette ödeme olarak Bitcoin ve bazı kripto para birimlerini kullanmaya başlayacak.

Sınır ötesi ödemeler için alternatif ödeme yöntemleri üzerinde çalışmalara yapan Rusya, SWIFT sisteminden dışlanması sonrası kripto para birimlerini aktif olarak kullanmaya hazırlanıyor. Rusya Maliye Bakanlığı Finansal İstikrar Dairesi Müdürü Ivan Chebeskov, Izvestia ile yaptığı röportajda 2023 yılı itibariyle Rusya’nın kripto para ödemelerine başlayacağını vurguladı.

Rusya Devlet Duması Mali Piyasa Komitesi Başkanı Anatoly Aksakov’un da durumu doğrulaması, ilerleyen süreç için Bitcoin yatırımcılarına umut vermeye başladığı gözlemlendi. Rusya’nın devasa ticaretler için Bitcoin’i kullanacak olması, sektörün bu zamana kadar yaşadığı en büyük yükselişlerden bir tanesini yaşamasını sağlayabilir.

Rusya Federal Vergi Dairesi başkanı Daniil Egorov, uluslararası ticaretlerde alınan vergilerde dahi kripto para birimlerini kullanabileceklerini söylüyor. Rusya’nın attığı bu adımlar sayesinde benimsenme oranını hızlı bir şekilde artıran Bitcoin, ilerleyen süreçte tekrardan toparlanabilir gibi gözükmekte.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.