Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$51,472.88
+124.66
Ethereum
$2,965.81
+34.48
Dogecoin
$0.08
0
Ripple
$0.54
-0
Binance Coin
$377.99
+6.98
Litecoin
$69.23
+0.79
Monero
$123.37
+3.4
Cardano
$0.59
0

Rusya Başkanı Putin’in Açıklaması, Bitcoin’i Etkileyecek mi?

0

2022 yılının ilk çeyreğine Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi damga vurmuştu. Bu işgal her ne kadar göz göre göre gerçekleşmiş olsa da, piyasalar Avrupa‘da böyle bir savaşın çıkacağına ihtimal vermedi. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in emri ile Şubat ayında Ukrayna’ya giren Rus askerleri, Bitcoin ve küresel piyasaların büyük bir çöküş yaşamasına neden oldu.

İlerleyen süreçte ise Rusya’nın SWIFT’ten çıkartılmasının ardından kripto para birimleri ile ödemeler yöneldiği görüldü. Bu yönelim Bitcoin’in toparlanmasını sağladı. Son dönemlerde ise Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başlattığı barış görüşmelerindeki olumlu hava devam ediyor.

Bugün itibariyle Özbekistan’da Putin ile görüşen Erdoğan, küresel ticaret ağının aksamaya uğramaması için çalışmalar yürütmeye devam etmekte.

Vladimir Putin ise Rusya-Ukrayna arasında savaş hakkında bugün itibariyle şu sözleri paylaştı:

“UKRAYNA’DA ÇATIŞMAYI MÜMKÜN OLAN EN KISA ZAMANDA SONA ERDİRMEK İSTİYORUZ ANCAK UKRAYNA HÜKÜMETİ, MÜZAKERELERE DAHİL OLMAYI REDDEDİYOR.”

Her ne kadar Putin şimdilik savaşın son bulduğunu söylememiş olsa da, Rusya’nın savaşmak istemediğini net bir şekilde aktarıyor. İlerleyen süreçte Ukrayna’nın da bu yönde açıklamalarda bulunması, 2 devletin ateşkes imzalamasını sağlayabilir.

Böyle bir ateşkes imzalanması ise kripto para birimlerinin ve küresel piyasaların tekrardan toparlanmasını sağlayabilir gibi gözüküyor. Savaş ortamı nedeniyle zor bir süreçten geçen yatırım araçları, tekrardan yukarı yönlü bir trend başlatacak mı? merak konusu..

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.