Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$67,370.57
+720.88
Ethereum
$3,520.99
+23.81
Dogecoin
$0.13
+0.01
Ripple
$0.60
+0.01
Binance Coin
$596.70
+5.58
Litecoin
$73.22
+0.16
Monero
$163.53
+0.6
Cardano
$0.44
0

Rusya, Bitcoin İle Ödemelere Hazırlanıyor! 

0

Rusya’nın Ukrayna işgalinin ardından kripto para birimlerinin önemi daha net anlaşılmaya başladı. ABD ve AB’den gelen yaptırımlar sonrası SWIFT sisteminden çıkartılan Rusya, kripto para birimleri ile ödemelere başlamak için hazırlık yapıyor.

Geçtiğimiz günlerde Rusya Merkez Bankası ve Maliye Bakanlığının ortak kararı ile uluslararası ödemelerde Bitcoin ve stablecoin‘lerin kullanımına yeşil ışık yakılmıştı.

Son yaşananların ardından sonra ise teknoloji devi Rostec’in dijital varlıkları sınır ötesi ticarette ödeme yöntemi olarak kullanmak üzere bir projede çalıştığı öğrenildi.

Kripto para birimleri ile ödemelere başlamak için çalışmaları hızlandıran Rus hükümetinin asıl amacının ise yaptırımlar ile karşı karşıya kalan Rus şirketleri üzerindeki olumsuz etkileri azaltmak olduğu tahmin ediliyor.

Rostec’in Ulusal Projeler Genel Müdürü Anna Sharipova, Doğu Ekonomi Forumu’ndaki “Dijital Finans: Kalkınmanın Yeni Yolları” konferansı sırasında konu ile ilgili bir konuşma gerçekleştirdi.

Dijital varlıkları uluslararası ticarette kullanmak için çalışmalar yaptıklarını açıklayan Sharipova, kripto para sektörünün benimsenmesini sağlıyor.

Ülkemizin ise Rusya ile arasındaki ticarette Bitcoin’i veya stablecoin’leri kullanma olasılığı her geçen gün artmaya devam etmekte.

Geçtiğimiz dönemlerde “birkaç dost ülke ile kripto para birimleri üzerinden ticaret yapabiliriz” şeklinde açıklamalarda bulunan Rus yetkililer, bu ülkeler arasına Türkiye’yi de dahil ettiği tahmin edilmekte.

Şimdilik ise Türkiye cephesinden kripto para birimleri ile ödemeler hakkında somut bir açıklama yapılmamış durumda.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.