Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$64,170.94
-402.23
Ethereum
$3,424.37
+6.62
Dogecoin
$0.12
-0
Ripple
$0.56
-0.05
Binance Coin
$571.43
-0.33
Litecoin
$71.47
-0.88
Monero
$159.35
-1.19
Cardano
$0.42
-0.02

Nijerya hükümeti, Binance’den 10 milyar dolar istedi ve iki yönetici gözaltına alındı.

3

Nijerya’da kripto para kullanımının en yaygın olduğu ülke olarak bilinir. Hükümet, Binance’ten döviz spekülasyonları nedeniyle 10 milyar dolar talep ettiğini duyurdu. Yetkililere göre, Binance yasadışı faaliyetlere karıştı ve ülkenin finansal sistemine ciddi zarar verdi. Borsanın iki yöneticisi de gözaltına alındı.

Son dönemde Nijerya’da Binance şirketine karşı artan baskılar, hükümetin 10 milyar dolarlık yüksek bir ödeme talep etmesiyle yeni bir boyut kazandı. Devlet başkanı Bola Tinubu’nun bilgi ve strateji danışmanı Bayo Onanuga, Binance’in yasadışı işlemlere fırsat tanıdığını ve ülkenin finansal ekosistemi üzerinde olumsuz etkisi olduğunu belirtti. Ayrıca Binance’in dolar-naira oranlarını manipüle ettiği ve ülkenin yerel para birimini olumsuz etkilediği iddiaları da suçlamalar arasında yer alıyor.

Ulusal Güvenlik Ofisi (ONSA) tarafından yapılan açıklamada, Binance’in faaliyetlerine ilişkin bir soruşturma başlatıldığı resmen duyuruldu. Ayrıca Nijerya’nın başkenti Abuja’da, iki Binance üst düzey yöneticisinin gözaltına alındığı ve bu durumun ülkelerinin büyükelçiliklerinin de olaya müdahil olmasını istediği belirtildi.

Binance geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada Nijerya’daki regülasyonlara uymak istediğini belirtmiş olsa da hükumetin bu konuda ikna olmadığı ve 10 milyar dolarlık bir ödeme talep ettiği görülüyor. Son olarak, Binance’in ABD hükumetine karşı açılan dava dahilinde 4.3 milyar dolar ceza ödemesi de dikkat çekiyor.

Nijerya, P2P olarak da bilinen kişiden kişiye kripto ödemeleri konusunda Afrika’nın en büyük pazarı olarak görülüyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.