Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,316.87
+445.49
Ethereum
$3,788.10
+45.99
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$603.86
+1.49
Litecoin
$84.83
-0.43
Monero
$142.02
+0.47
Cardano
$0.46
0

NFT Nedir? Nasıl Alınır?

0

Güzel bir sürprizi kim sevmez ki? Hele bir de bu sürpriz çok nadir bir benzersiz token (NFT) ise. NFT gizemli kutuları, fiziksel bir gizemli kutuya benzerdir. İsminden de anlaşılabileceği gibi kutu, belirli bir NFT koleksiyonundan rastgele bir NFT içerir. Bir NFT kutusu çoğu zaman farklı nadirlik seviyelerinden NFT’ler içerir. Şanslıysanız, binlerce hatta milyonlarca dolara satabileceğiniz çok nadir bir NFT’ye ulaşabilirsiniz. Şansınız yaver gitmezse de diğer gizemli kutu sahiplerinin koleksiyonunda halihazırda bulunan yaygın bir NFT’niz olabilir.

NFT gizemli kutuları, Binance NFT Pazarı gibi NFT pazaryerlerinden satın alınabilir. Gizemli kutuyu istediğiniz zaman açabilir ya da kar elde etmek için açmadan satabilirsiniz.

NFT Gizemli Kutusu nedir?

Gizemli kutu, özel bir rastgele ürün içeren bir kutudur. Alıcılar, açmadan içeriğini bilemeyecekleri bu kutulara belirli bir fiyat ödemeyi kabul eder.

Bir kişinin, içinden ne çıkacağını bilmeden neden böyle bir ürünü satın almak isteyeceğini merak ediyor olabilirsiniz. Beklenti ve merak, her yaştan alıcıları cezbeder.

Gizemli kutuları, muhtemelen çocukken çok sevdiğiniz sürpriz yumurtaların ileri bir seviyesi olarak da düşünebilirsiniz. Bu çikolatadan yumurtaların içindeki plastik kaptan bir oyuncak ya da başka bir sürpriz çıkar. Yumurtayı açmadan, içinden ne çıkacağını bilmeniz mümkün değildir. Oyuncak hoşunuza gidebilir ya da gitmeyebilir, fakat herkesi asıl heyecanlandıran sürpriz unsurudur. Gizemli kutular da benzer şekilde çalışır. Tek fark lezzetli bir çikolata kaplaması yoktur ve kutular genellikle sınırlı sayıdadır.

Gizemli kutu furyası, 2021 yılının başlarında NFT piyasasının patlamasıyla kripto dünyasında ortaya çıkmıştır. Artık birçok şirket, alıcılarını şaşırtmak için farklı nadirlik seviyelerinden NFT’ler içeren sınırlı sayıda kutular çıkarmaktadır.

Şu anda, piyasada binlerce farklı NFT gizemli kutu serisi vardır. Bir koleksiyondan gizemli kutu aldığınızda, kutunun tanımını okuyarak elinize nasıl bir şeyin geçeceğini az çok tahmin edebilirsiniz. Bazı durumlarda, her bir NFT’nin kutudan çıkma ihtimalinin yüzde kaç olduğunu görmeniz de mümkündür.NFT gizemli kutuları, sanat eserinden daha fazlasını içerir. Axie Infinity, DeHero ve MetaMon gibi bazı blockchain oyunları, gizemli kutularla oyuncularına nadir oyun içi eşyalar verir. Bu nadir NFT varlıkları karakterler, sanal araziler, karakter görünümleri ya da diğer koleksiyonluklar olabilir.

Kutunun içindeki NFT, bir çok yönden şaşırtabilir. Daha yaygın NFT’ler ilk satıştan sonra hızla değer kaybederken nadir NFT’ler, talep olduğu müddetçe başlangıçta ödediğiniz fiyatın çok daha üzerine çıkabilir. Bu çok aranan gizemli kutu NFT’lerinden birine ulaşacak kadar şanslıysanız, NFT’nizi pazar yerleri ya da müzayede evlerinde satışa çıkabilirsiniz.

Kasım 2021 itibarıyla dünyanın en pahalı NFT’si Beeple’ın yarattığı “Everydays: The First 5,000 Days” eseridir. NFT, 2007’den bu yana her bir gün için alınmış 5.000 görselin kolajından oluşur. Christie’s müzayede evinde 69,3 milyon USD’ye satılarak NFT ekosistemi için yeni bir dönüm noktası yaratmıştır.

Bir NFT gizemli kutusuna nereden ulaşabilirim?

Piyasada binlerce NFT koleksiyonu vardır ve bunları farklı NFT pazar yerlerinden satın almanız mümkündür. Yeni NFT serilerinin hızla piyasaya sürüldüğü günümüzde, yeni gizemli kutuları bulmanın en iyi yolu Binance NFT Pazarı, OpenSea, Rarible ve SuperRare gibi başlıca NFT pazar yerleridir.Bazı NFT platformları, belirli aralıklarla gizemli kutular çıkarmak için ünlü markalarla iş birliği yapar. Örneğin Vogue Singapur, dünyanın farklı yerlerinden gün doğumu eserlerini içeren NFT gizemli kutuları çıkarmıştır. Mevcut NFT gizemli kutularını görmek için Binance’i Twitter ve Telegram‘dan takip edebilirsiniz.

Binance’ten bir NFT gizemli kutusu almak için burada bir hesabınız olması gereklidir. Hesabınız varsa bunu kullanarak, yeni bir hesap açmadan NFT gizemli kutularını satın alabilirsiniz.Diğer pazar yerlerinden alım yapmak ya da NFT’lerinizi saklamak için Binance Smart Chain (BSC) ya da Ethereum ağında bir kripto cüzdanına ihtiyacınız olacaktır. Hangi ağda bir cüzdana ihtiyacınız olacağı, kullandığınız platforma bağlıdır. MetaMask, Trust Wallet ve Binance Wallet iyi seçeneklerdir.NFT gizemli kutularını almak için genellikle ETH, BNB ya da BUSD gereklidir. Bu kriptoları Yeni Başlayanlar İçin Binance Rehberimizi takip ederek Binance Spot Cüzdanınıza ekleyebilirsiniz.

Binance’te bir NFT gizemli kutusu nasıl satın alınır?

1. Binance NFT Pazarı’na gidin ve hesabınıza giriş yapın. Henüz bir Binance hesabınız yoksa, [Kayıt Ol] seçeneğine tıklayın.

2. Üst bölümdeki gezinti çubuğundan [Gizemli Kutular] ögesine tıklayın. Daha sonra sayfayı aşağıya kaydırın ve Gizemli Kutu Pazarı’na gitmek için [Pazar Yerini İncele] seçeneğine tıklayın.

3. Beğendiğiniz açılmamış NFT gizemli kutularını bulmak için [Açılmamış] filtresini seçin.

4. Biz burada örnek olarak [VOGUE SG MYSTERY BOX] kullanacağız. Ürün sayfasına girmek için ismin üstüne tıklayın.

5. Buradan NFT gizemli kutusu hakkında açıklama, fiyat, son kullanma tarihi ve diğer bilgiler gibi ayrıntılara ulaşabilirsiniz.

6. Örneğin, NFT nadirlik sıralamasını, yani kutudan “süper süper nadir” (diğer adıyla Super Super Rare veya SSR) bir NFT çıkması ihtimalini kontrol etmek için [Seri İçeriği] sekmesine tıklayabilirsiniz.

7. Gizemli kutuyu satın almak için [Şimdi Satın Al] tuşuna tıklayın. Emir bilgilerini içeren bir açılır pencere karşınıza çıkacaktır. Satın alım işleminizi sonlandırmak için [Onayla] tuşuna basın.

NFT gizemli kutusu müzayedesi

Satın almak istediğiniz NFT gizemli kutusu müzayede satışındaysa bir teklif vermeniz gerekir. Müzayedenin sonunda en yüksek teklifi vermiş olan kişi kutuyu satın alır. Müzayedenin ne zaman sona ereceğini teklif fiyatının yanında görebilirsiniz. 

1. Teklif vermek için [Teklif Ver]’e tıklayın. Bazı durumlarda bir [Hemen alım fiyatı] da görebilirsiniz. Bu da gizemli kutuyu anında satın almak için bu fiyatı ödeyebileceğiniz anlamına gelir.

2. Şimdi, teklifinizi verebilirsiniz. Teklifiniz, bir önceki tekliften en az belirtilen minimum artırma tutarı kadar yüksek olmalıdır. Teklifinizi girdikten sonra onaylamak için [Teklif Ver] tuşuna tıklayın.

NFT gizemli kutusu nasıl açılır?

NFT gizemli kutusunu satın aldıktan sonra kutunuz [Koleksiyon] – [Gizemli Kutu] bölümünde saklanacaktır. 

1. Ürün sayfasına gitmek için gizemli kutuya tıklayın.

2. Daha sonra, [Açmak için tıklayın] tuşuna tıklayın.

3. Açılır pencereden [Kutuyu Aç] tuşuna tıklayın.

4. Karşınıza NFT sanat eseri çıkacaktır. Bu NFT, [Koleksiyon] – [Gizemli Kutular] bölümünde saklanacaktır.

Binance’te bir NFT gizemli kutusu nasıl satılır?

NFT gizemli kutularını açılmamış olarak satabilir ya da kutulardan çıkan NFT’leri Binance NFT Pazarı’nda satmayı tercih edebilirsiniz. 

1. Ürün sayfasındaki [NFT’yi Listele] tuşuna tıklayın.

2. Listeleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Açık artırma satışı için [En Yüksek Teklif]’i seçin. Listelemeniz için başlangıç fiyatını [Minimum Teklif] alanına girebilirsiniz. Doğrudan satın alımlar için bir [Hemen Alım Fiyatı] da ekleyebilirsiniz. Teklif almadan anında satmak isterseniz [Sabit Fiyat]’ı seçin.

3. Bunun ardından, NFT’yi ne kadara satmak istediğinizi seçebileceğiniz [Fiyat] alanını göreceksiniz. Ödeme olarak ETH, BNB ya da BUSD almayı seçebilirsiniz.

4. Daha sonra, satışınız için bir bitiş tarihi seçin. Bu tarih, listeleme zamanından 12 saat – 7 gün sonrası aralığında olabilir. Listelemenizin koşullarından memnunsanız [Gönder]’e tıklayın.

Binance’ten NFT çekimi nasıl yapılır?

Şu anda Binance NFT Pazarı, NFT gizemli kutularının çekimini desteklememektedir. Bunun yerine, öncelikle gizemli kutuyu açmanız ve daha sonra da NFT’yi çekmeniz gereklidir. 

1. Gizemli kutuyu açtıktan sonra [Koleksiyon] – [Gizemli Kutular] bölümüne gidin ve çekmek istediğiniz NFT’ye tıklayın. Daha sonra, NFT sayfasında [Çek] tuşuna tıklayın.

2. Çekim yaptığınız cüzdan ağını seçin ve [Hedef Cüzdan Adresini] yapıştırın. Herhangi bir cüzdan bağlamadıysanız, [Bir Cüzdan Ekle] tuşuna tıklayın. Tıkladıktan sonra [Cüzdan Bağlama] sayfasına yönlendirileceksiniz.

3. Transfer yaptığınız blockchainin uyumlu olduğunu lütfen doğrulayın. Aksi takdirde NFT’yi kaybedebilirsiniz.

NFT işlem hacmi gitgide artmaya devam ederken, NFT gizemli kutuları NFT’lere başlamak için harika bir yol olabilir. Sürpriz unsuru ve düşük maliyetle nadir NFT sanat eserlerine ulaşma şansı, NFT gizemli kutularının popülerliğini korumasını sağlamaktadır.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.