Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,316.87
+445.49
Ethereum
$3,788.10
+45.99
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$603.86
+1.49
Litecoin
$84.83
-0.43
Monero
$142.02
+0.47
Cardano
$0.46
0

Kriptoda Bugün Neler Oldu? 23 Nisan 2024

2

Bugün kripto para dünyasında neler yaşandığını mı merak ediyorsunuz? İşte Bitcoin fiyatını, blockchain’i, DeFi’yi, NFT’leri, Web3’ü ve kripto düzenlemelerini etkileyen günlük trendler ve olaylarla ilgili en son haberler.

Tether sözcüsü, stabilcoin sağlayıcısının Venezuela üzerindeki yaptırımları atlatmaya çalışan tüm kuruluşların adreslerini donduracağını bildirdi. Kanada’da yetkililer, borsanın menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini iddia ederek Binance’a karşı yasal işlem başlattı. Bu arada, Fidelity Digital Assets analistlerine göre Bitcoin artık ucuz olarak kabul edilemez hale geldi.

Venezuella’da Gelişmeler

Stabilcoin sağlayıcısı Tether, Venezüella’nın petrol yaptırımlarını atlatmak için USDT kullanan herhangi bir kuruluşun varlıklarını ve adreslerini dondurmayı planladığını doğruladı.

Bir Tether sözcüsü, şirketin, Venezüella’nın devlet tarafından işletilen petrol şirketi PDVSA dahil olmak üzere Mali Varlıkların Yabancı Ofisi (OFAC) tarafından yaptırıma uğramış kuruluşlara ödemeleri durdurma taahhüdünde olduğunu Cointelegraph’a bildirdi.

“Sorumlu bir şirket olarak, Tether OFAC SDN listesine saygı duymakta ve yaptırıma uğramış adreslerin hızla dondurulmasını sağlamak için çalışmaktadır,” sözcü şunları söyledi.

Bu doğrulama, ABD Hazine Departmanı’nın PDVSA müşterilerini ve sağlayıcılarını, iddia edilen seçim reformlarını uygulamadığı gerekçesiyle Mayıs ayı sonuna kadar işlemleri sonlandırmaları için çağırdığını Reuters’ın bildirmesinin ardından geldi.

Tether’ın USDT’si dünyanın en büyük stabilcoin’i olup, toplam piyasa değeri yaklaşık 110 milyar doları bulmaktadır. Tether CEO’su Paolo Ardoino, stabilcoin’lerin düzenleyicilerin gözünde meşruiyetini artırmak için rekabetin gerekliliğine dikkat çekti.

Binance Kanada Davası

Kripto para borsası Binance, Kanada’da yeni bir toplu dava ile karşı karşıya kaldı ve davacılar, firmanın yerel menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiğini iddia ediyor.

Ontario Yüksek Mahkemesi, Binance’a karşı bir toplu dava için 19 Nisan’da bir sertifikasyon başvurusu yayınladı ve borsanın kayıt olmadan perakende yatırımcılara kripto türev ürünleri sattığı iddiasını içeriyor.

Christopher Lochan ve Jeremy Leeder tarafından temsil edilen davacılara göre, Binance Ontario Menkul Kıymetler Yasası (OSA) ve federal yasa ihlaliyle kripto türev ürünleri sattı.

Binance’a karşı son toplu dava, kripto borsasının Haziran 2021’de Ontario’daki işlemlerini durdurma planlarını duyurmasından birkaç yıl sonra geldi; bu duyuru, OSC’nin firma hakkında bir uyarı ile yaklaştığı zamana denk geliyor.

Bitcoin Artık Ucuz Değil

Fidelity finansal hizmetler devi, Bitcoin’in artık “ucuz” olarak kabul edilemeyeceğini belirtiyor. Fidelity Digital Assets’in 22 Nisan’daki bir araştırma raporunda, BTC’nin artık “ucuz” olarak kabul edilemeyeceğini, kripto para birimi için olumlu olan orta vadeli görünümünü nötr olarak değiştirmelerinin ardındaki birkaç metrikle belirtti.

Fidelity araştırmacıları, hisse senetleri için fiyat-kazanç oranına benzer olarak adlandırılan ‘Bitcoin Ölçütü’nün, Bitcoin’in artık “adil değer”de işlem gördüğünü öne sürdü.

Fidelity araştırmacıları, uzun vadeli BTC sahiplerinin satış baskısını artırdığı gerçeği göz önüne alındığında, yeni nötr görünümlerini desteklediklerini belirtti. Ayrıca, rapor, BTC adreslerinin %99’unun şu anda kârda olduğunu belirtti ve bu durumun “gelecekte satışı teşvik edebileceğini” bildirdi.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.