Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,316.87
+445.49
Ethereum
$3,788.10
+45.99
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$603.86
+1.49
Litecoin
$84.83
-0.43
Monero
$142.02
+0.47
Cardano
$0.46
0

Bitcoin Yatırımcılarını Korkutan Rapor: Satış Baskısı Artabilir

4

Fidelity Digital Assets, Bitcoin’in orta vadeli görünümünü ilk çeyrekteki “pozitif” durumdan “nötr”e revize etti ve artık Bitcoin’in ucuz olmadığını savundu. Bunun altını çizmek için çeşitli veriler sundu. Fidelity Digital Assets, 22 Nisan’da yayımlanan en son Signals raporunda, hisse senetlerindeki fiyat-kazanç oranının benzer bir gösterge olarak kullanılan hash oranı verilerini paylaştı.


Fidelity, Bitcoin’in orta vadeli görünümünü nötr olarak revize ederken, bunun Bitcoin’in artık gerçek değerine uygun şekilde işlem gördüğünü belirtti. Bu tarafsız görüşe katkıda bulunan diğer veriler arasında uzun vadeli sahiplerin artan satış baskısı, adreslerin %99’unun kar elde etmesi ve bunun satışı teşvik edebileceği gerçeği yer alıyor.

Şirketin orta vadeli nötr görünümünü destekleyen diğer blockchain tabanlı ölçümler arasında Net Gerçekleşmemiş Kar/Zarar (NUPL) oranı ve Bitcoin’in aşırı alım veya aşırı satım seviyelerinde olup olmadığını değerlendirmek için kullanılan MVRV Z-Score yer alıyor.

Ancak yatırım şirketi, 2024 yılının ilk çeyreğinin sonunda Bitcoin’in kısa vadeli kazanç potansiyeline işaret ederek kısa vadeli olumlu görünümünü korudu. Ancak genel olarak, aşırı göstergelerin bulunmadığına da dikkat çekti. Şirket, varlık ticaretindeki önemli bir gösterge olan 50 günlük ve 200 günlük hareketli ortalamaların üzerinde olan Bitcoin grafiğindeki “golden cross”un, fiyat seviyelerindeki yükseliş momentumuna işaret ettiğini belirtti.

Firmanın araştırma direktörü Chris Kuiper, 23 Nisan’da yayımlanan bir X gönderisinde, zincir üstü göstergelerin artık daha önce gözlemlenen en düşük veya aşırı dip seviyelerin açıkça üzerinde olduğuna inandıklarını açıkladı. Raporda ayrıca, mevcut tüm madeni para sahiplerinin ortalama maliyet esasını yansıtan bir veri olan Bitcoin’in gerçekleşen fiyatına da değinildi. Gerçekleşen fiyat, ilk çeyreğin sonunda 28.000 dolar civarındaydı ve Ocak ortasından bu yana destek pozisyonunu korudu.

Ek olarak, zincir içi veriler küçük yatırımcıların birikimlerini devam ettirdiğini gösterdi; 1.000 dolar veya daha fazla değere sahip Bitcoin’e sahip adreslerin sayısı yılın başından bu yana %20 artarak tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştı.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.