Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,316.87
+445.49
Ethereum
$3,788.10
+45.99
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$603.86
+1.49
Litecoin
$84.83
-0.43
Monero
$142.02
+0.47
Cardano
$0.46
0

Binance Kurucusu Hapse Girebilir!

5

Binance kurucusu ve eski CEO’su Changpeng Zhao’nun Kasım 2023’te para aklama suçunu kabul etmesinin ardından 30 Nisan’da ceza alması bekleniyor.

ABD yetkilileri, Binance kurucusu Changpeng “CZ” Zhao’ya 30 Nisan’da ceza vermek için hazırlık yaparken, savcılar eski CEO için hapis cezası talep etti.

ABD savcıları, 23 Nisan’da mahkemeye sundukları bir dilekçede, para aklama yasalarını ihlal ettiği suçlamasıyla suçlu bulunan Binance kurucusu Zhao’nun 36 ay hapis cezası alması gerektiğini belirtti.

“Soruşturmanın kapsamı, Zhao’nun ABD yasalarını kasıtlı olarak ihlal etmesi ve sonuçları göz önüne alındığında, 36 ayın üzerinde bir cezanın haklı olduğunu göstermektedir,” savcılar, Washington Batı Bölgesi Federal Mahkemesi’ne sundukları dilekçede yazdılar.

Zhao, ABD’deki para aklama gerekliliklerini ihlal ettiğini kabul etti ve Kasım 2023’te Binance CEO pozisyonundan istifa etti. Zhao ayrıca daha sonra, Binance’a verilen daha büyük cezalara ek olarak, doğrudan kendisine 50 milyon dolarlık bir para cezasıyla karşı karşıya kaldı.

Çevrimiçi raporlara göre, federal ceza kılavuzları, Zhao için en fazla 18 ay hapis cezası belirlerken, Zhao’nun bu süreye kadar olan herhangi bir uzatmaya itiraz etmeyeceğini kabul ettiği belirtildi. Zhao, ABD’de 175 milyon dolarlık bir kefaletle serbest bırakıldı.

CZ’nin ABD para aklama yasalarını ihlal ettiğini kabul etmesinin ardından, o ve Binance, ceza davasını sona erdirmek için ABD hükümetine 4.3 milyar dolarlık para cezası ödemeyi kabul etti. Karşılığında, Binance, ABD yasalarına uyarak faaliyetlerine devam etmesine izin verildi.

Binance’den istifa etmesine rağmen, CZ kripto para endüstrisinde aktif kalmaya devam ediyor. Mart ayında, Zhao, kripto ve blockchain’e adanmış yeni bir eğitim projesini duyurdu ve bu girişimin “yeni Coinler” olmayacağını vurguladı.

Proje olan Giggle Academy, özellikle daha genç bir nüfusu hedefliyor, yani iki ila üç yaşları arasındakileri hedefliyor, 18 Nisan’da X’teki bir CZ gönderisine göre:


24 Nisan’da CZ, yeni eğitim projesinin logosunu sergiledi. “Giggle Academy logosunun gençliği, eğlenceyi, pozitif enerjiyi ve büyümeyi göstermesini istedik. Ayrıca ‘Binance mirası’na saygı göstermek istiyoruz,” diye yazdı CZ.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.