Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$67,370.57
+720.88
Ethereum
$3,520.99
+23.81
Dogecoin
$0.13
+0.01
Ripple
$0.60
+0.01
Binance Coin
$596.70
+5.58
Litecoin
$73.22
+0.16
Monero
$163.53
+0.6
Cardano
$0.44
0

Hong Kong’dan Kripto Para Evrenine İyi Haber: İşte O Kritik Tarih!

0

Çin Menkul Kıymetler Düzenleme Komisyonu’nun (CSRC) başkanı Liang Fengyi, Bangkok’ta yapılan bir yönetim toplantısında, Hong Kong’un kripto para hizmet sağlayıcılarına yönelik yeni lisanslama sisteminin bu ay devreye gireceğini duyurdu.

Düzenleyici çerçeve, sanal varlıkların her alanını geniş çaplı bir biçimde ele almayı ve finansal kurumların karşı karşıya olduğu riskleri giderirken yatırımcıların korunmasını sağlamayı hedefliyor.

Konuşması sırasında Liang Fengyi, FTX ve Celsius dahil bir dışı şirketin karşılaştığı iflas ve temerrüt gibi durumlarla birlikte geçen yıl kripto para piyasasının karşılaştığı zorlukları kabul etti.

Liang, güveni tekrar kazanmak ve yenilikleri desteklemek amacıyla kripto para hizmet sağlayıcılarını düzenleyici sisteme dahil etmenin önemini altını çizdi. Daha önce kripto parayı benimseyen bölgelerin, yasal ve düzenleyici tedbirler aracılığıyla denetimlerini artırdığını belirtti.

Bununla birlikte, Hong Kong’un sanal varlıkları düzenleme yaklaşımı şeffaf, istikrarlı ve öngörülebilir olmuştur.

Liang, eşsiz “bir ülke, iki sistem” çerçevesinin altını çizerek, Hong Kong’un yeni lisanslama sisteminin bölgenin düzenleyici yolda olan bağlılığını sergilediğini belirtti. Çin anakarasında kripto para işlemlerinin yasaklı olmasına rağmen, Hong Kong yeni teknolojileri kabul etme ve kontrol altında, güvenli bir ortam sağlama arasında denge oluşturma çabasındadır.

Liang, Hong Kong’un bir kripto para ticaret merkezi olma hedefinde olmadığını, fakat geniş sanal varlık ekosistemi içinde kripto para ticaretinin önemini kabul ettiğini belirtti.

Yeni lisanslama sistemi, tahvil tokenizasyonu ve yatırım fonları gibi finansal hizmetlerde ilgili teknolojilerin kullanılmasını olumlu karşılamaktadır.

Son olarak, Liang, Hong Kong’un bir sanal varlık ekosistemi oluşturma aşamasının henüz başında olduğunu kabul etti, ancak Hong Kong’daki sanal varlık fintech topluluğunun varlığının bu gelişimi hızlandıracağına olan inancını ifade etti.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.