Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$64,707.63
-2783.99
Ethereum
$3,088.80
-177.65
Dogecoin
$0.16
-0.01
Ripple
$0.50
-0.05
Binance Coin
$566.11
-23.8
Litecoin
$78.69
-7.43
Monero
$122.51
-5.35
Cardano
$0.47
-0.04

Hong Kong’dan Kripto Para Borsalarına Son Çağrı!

0

Hong Kong, henüz lisans almamış kripto para borsalarına 29 Şubat tarihine kadar başvuru yapmaları için süre verdi. Bu adım, bölgede kripto para piyasasına yönelik olumlu gelişmelerin yaşandığı bir dönemde geldi. SFC olarak bilinen regülatör kurum, lisans almayan platformlara yönelik uyarısında, belirtilen tarihe kadar başvuruda bulunmamaları halinde, bu platformların 31 Mayıs tarihine kadar operasyonlarını durdurmaları gerektiğini ifade etti.

Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu’nun (SFC), Bitcoin ve Ether için spot ETF’leri onaylaması da bekleniyor. SFC, lisans sürecine ilişkin olarak yatırımcıların sadece lisanslı şirketlerle işlem yapmaları gerektiğinin altını çizdi. 29 Şubat’a kadar lisans başvurusu yapmayan şirketlerin, 31 Mayıs’a kadar faaliyetlerini sonlandırmaları istendi.

Geçtiğimiz yıl 1 Haziran’da kripto para düzenlemelerinde önemli değişikliklere giden Hong Kong, küçük yatırımcıların kripto işlemleri yapabilmelerini kolaylaştıran yeni kurallar getirmişti. Bu kapsamda, HashKey ve OSL gibi borsalar regülatörden lisans almayı başarmıştı.

SFC, başvuru sürecine dair yaptığı açıklamada, her başvurunun onaylanacağının garantisi olmadığını ve onay alınmadan önce firmalarla işlem yapmaktan kaçınılması gerektiğini vurguladı.

Son zamanlarda Çin’in aksine kripto paralara daha açık bir tutum sergileyen Hong Kong’un, bölgeyi bir kripto merkezi haline getirme hedefinde olduğu biliniyor. Ayrıca, Çin yönetiminin de Hong Kong aracılığıyla kripto para sektörüne entegre olmak istediği bölge medyasında sıkça dile getiriliyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.