Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$51,964.05
+61.58
Ethereum
$2,979.02
+11.57
Dogecoin
$0.09
-0
Ripple
$0.56
-0
Binance Coin
$353.99
+0.46
Litecoin
$69.46
-2.02
Monero
$122.28
+8.15
Cardano
$0.62
-0.02

Goldman Sachs’ın Silicon Valley Bank İle İlgili İşlemleri Fed ve SEC Tarafından İnceleniyor

0

Federal Rezerv ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Goldman Sachs Group’un, Silicon Valley Bank’ın iflasından önce iki işlemde oynadığı rolü mercek altına alıyor.

Silicon Valley Bank, tahvil portföyünü Goldman’a satarken 1.8 milyar dolarlık bir kayıp yaşamıştı. Wall Street’in dev oyuncusu ayrıca, bankanın çöküşe geçişine neden olan başarısız bir hisse senedi satışında da brokerlik yapmıştı.

The Wall Street Journal’ın yakın kaynaklara dayanarak yaptığı haberlere göre, Fed ve SEC, Goldman’ın hem değerli evrak portföyünün alıcısı hem de sermaye artışında SVB’ye danışmanlık yapmasıyla ilgili belgelere erişmeye çalışıyorlar.

Haberde, Fed ve SEC’in Goldman’ın yatırım bankacılığı ve ticaret birimlerinin portföy satışı konusunda hatalı bir iletişim içerisinde olup olmadığını değerlendirdikleri belirtildi.

Goldman geçen ay, Silicon Valley Bank ile gerçekleştirdiği işlemlere ilişkin soruşturmalarında işbirliği yaptığını ifade etmişti.

Goldman Sachs’in sözcüsünün açıklamaları ise şöyle;

SVB, Goldman Sachs’ı bir sermaye artırım önerisi konusunda yardımcı olmak ve bir değerli evrak portföyünü satmak için seçti. Satış öncesi, Goldman Sachs, SVB’ye danışmanlık hizmeti sunmayacaklarını yazılı olarak belirtmiş ve SVB’nin bu konuda bankadan herhangi bir öneri almak yerine üçüncü bir mali danışmana başvurmaları gerektiğini bildirmişti

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.