Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$67,370.57
+720.88
Ethereum
$3,520.99
+23.81
Dogecoin
$0.13
+0.01
Ripple
$0.60
+0.01
Binance Coin
$596.70
+5.58
Litecoin
$73.22
+0.16
Monero
$163.53
+0.6
Cardano
$0.44
0

Avrupa’dan Binance’ye Olumsuz Bir Haber Daha Geldi

0

Kripto para borsası lideri Binance, Hollanda’da hukuki onay elde edememesi nedeniyle bu ülkeden ayrılacağını duyurdu.

Binance’in yaptığı açıklama ile Hollanda’daki kripto para yatırımcılarını artık hizmet veremeyeceğini belirtti. Mevcut Hollandalı kullanıcılar 17 Temmuz tarihinden itibaren Binance platformunda işlem yapamayacak ve fon ekleyemeyecekler. Ancak, bu tarihten sonra kullanıcıların sadece var olan fonlarını çekme işlemi yapabilecekleri bildirildi.

Binance, Hollanda’daki resmi otoritelerle dijital varlık hizmeti sağlayıcı olarak çalışmak için görüşmeler yürütmesine rağmen, gerekli izinlerin alınamaması sebebiyle faaliyetlerini sonlandırmak zorunda kaldı.

Binance, Hollanda’daki hizmetlerini durdurmasının ardından Fransa, İtalya, İspanya, Polonya, İsveç ve Litvanya gibi Avrupa’nın diğer ülkelerinde lisanslı olarak işlemlerine devam ettiğini belirtti. Borsa yönetimi, Avrupa Birliği ülkelerinde para aklama ve terör finansmanının önlenmesi gibi uyum yasalarına uygun hareket etmeye devam ettiklerini de ekledi. Ayrıca, Avrupa Birliği’nin yakın zamanda onayladığı ve yürürlüğe giren kripto para piyasası yasalarına (MiCA) tam uyum sağlamak için hızlı bir şekilde çalışıldığı ifade edildi.

Şimdilik Hollanda’da hizmet veremeyeceğini yeniden vurgulayan kripto para borsası, ülkede tekrar faaliyet gösterebilmek için gereken başvuruların süreceğini belirtti. Bu haberden önce Binance, Avrupa Birliği’ne üye Güney Kıbrıs’ta lisans almasına karşın bu ülkede hizmet vermeyi bıraktığını açıklamıştı.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.