Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$64,826.69
+2192.75
Ethereum
$3,097.96
+50.57
Dogecoin
$0.15
0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$560.26
+13.6
Litecoin
$81.20
+0.19
Monero
$117.89
+1.13
Cardano
$0.47
+0.02

Glassnode Kurucu Ortakları Uyardı: Bitcoin (BTC) İçin Fırtına Geliyor!

0

Kripto para sektörünün en büyük analiz şirketlerinden olan Glassnode‘un kurucuları, lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hakkında fırtına uyarısı yaptı. Lider kripto para birimi Bitcoin zaten son 24 saat içerisinde ciddi bir düşüş yaşadı ve kurucular buna dair bir uyarı yayınladı.

44 Bin Dolar Desteğini Kaybeden Bitcoin İçin Sırada Ne Var?

BTC Asıl Düşüşü Yaşamadı

Glassnode’un en son yayınladığı gönderide düşüncelerini kaleme alan Jan Happel ve Yann Allemann, BTC için riskli varlıklarla korelasyon uyarısında bulundu. İkili, lider kripto para biriminin şu sıralar riskli varlıklarla korelasyon içerisinde olduğunu ve ABD borsalarındaki düşüşün BTC’yi çok sert etkileyeceğini vurguladı.

“ANALİZİMİZ, PİYASA RİSKLERİNE KARŞI BU ARTAN HASSASİYETİN VE DAHA GÜÇLÜ DÜŞÜŞ OLASILIĞININ BTC’YE OLAN GÜVEN EKSİKLİĞİNDEN DEĞİL, YÜKLÜ BİR MAKROEKONOMİK ORTAMDAN KAYNAKLANDIĞINI ÖNERMEYE DEVAM EDİYOR.”

Glassnode kurucu ortakları, Federal Rezervin yapacağı değişikliklerin beklentisi ile borsaların sert düşeceğini düşünüyor. FED, enflasyona karşı aylık 95 milyar dolarlık sıkılaşma duyurusunda bulunmuştu ve bunun Rusya-Ukrayna durumu ile birleşmesi, ekonomi piyasaları için büyük bir buhran anlamına gelmekte.

Glassnode, bu haberin devamında ciddi anlamda BTC hareketliliği de görüldüğünü vurguladı. Borsalardaki net BTC miktarının atışa geçmesi ise durumun özeti niteliğinde. Lider kripto para birimi Bitcoin hafta sonunda 38.500 dolara kadar geriledi ve risk bir hayli arttı. ABD borsalarının bu akşam yeniden açılacak olması ise BTC fiyatı için ciddi bir risk teşkil etmekte.

Kaynak

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.