Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,145.73
+502.68
Ethereum
$3,758.84
+11.35
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$602.53
+1.7
Litecoin
$84.72
-0.54
Monero
$142.57
+1.02
Cardano
$0.46
-0

Bitcoin’de (BTC) Düşüşün Nedeni Ortaya Çıktı!

0

Lider kripto para sabaha karşı çok sert bir şekilde değer kaybetmeye başladı. 39.900 dolar noktasından başlayan düşüş altcoinlerin çok büyük değer kaybı yaşamasına sebebiyet verdi. Günlerdir düşüş yaşayan Bitcoin, iğneler ile birlikte nisan ayında toplam %19 oranında değer kaybetmiş durumda.

Geçtiğimiz günlerdeki düşüşlerin nedenini az çok anlayabildiklerini aktaran Bitcoin ve kripto para yatırımcıları, ortada bir sebep yok iken neden Bitcoin‘in düşüş yaşamasını anlayamamış durumda.

Bitcoin Ve ABD Borsaları Neden Düşüş Yaşadı?

Bitcoin ile çok uzun süredir korele bir şekilde hareket eden ABD borsaları, bu sabah itibariyle lider kripto paranın düşüşüyle birlikte değer kaybetmiş durumda.

An itibariyle Nasdaq’ta yaşanan %2.14’lük düşüş finans piyasalarını derinden etkilerken, BTC ise bugün özelinde %1.20’lik bir düşüş yaşamış durumda.

Bitcoin’de her ne kadar çok büyük oranda bir değer kaybı yaşamamış olsa da, satışların çok hızlı gerçekleşmesi kripto piyasasını derinden etkiledi. Bitcoin ve ABD borsalarında yaşanan bu düşüşler ise ABD’de vergi ödemelerinin son gününün 18 Nisan olmasından dolayı kaynaklandığı tahmin ediliyor.Kripto ve borsa vergilerini ödemesi gereken şirketler, bu ödemeleri ise  satış yaparak gerçekleştirdiği bilinmekte.

Geçtiğimiz senelerde de bu dönemlerde sert satışların meydana gelmiş olması yaşanan düşüşler açıklar nitelikte olduğu görülüyor. Geçtiğimiz yıl Bitcoin ve kripto paralardan 1.4 trilyon dolar seviyelerinde sermaye kazancı elde eden şirketler, bu kazançların vergilerini ise varlık satışı yaparak ödemeye devam ediyor.

Kaynak

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.