Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$65,732.77
-695.02
Ethereum
$3,463.53
-152.9
Dogecoin
$0.13
-0.01
Ripple
$0.50
+0.02
Binance Coin
$599.55
-7.95
Litecoin
$76.00
-2.59
Monero
$173.51
-2.2
Cardano
$0.40
-0.02

Galxe, Layer 1 Blokzinciri Olan Gravity’yi Tanıttı!

3

Web3 kimlik bilgileri ve ödül platformu olan Galxe, yeni bir Katman 1 blokzinciri olan Gravity’yi tanıtmayı planlıyor.

Gravity

Galxe, kitlesel adaptasyon ve tam zincir soyutlaması için inşa edilmiş yeni Katman 1 blokzinciri Gravity’yi tanıttı. Gravity, yüksek performans, güçlendirilmiş güvenlik ve işlem maliyeti verimliliği sağlayan ileri teknolojiler, stake destekli mimari ve en yeni konsensüs mekanizmaları üzerine inşa edilmiştir. Temelinde Sıfır Bilgi Kanıtları (Zero-Knowledge Proofs) gibi teknolojiler bulunmaktadır.

Gravity’nin sunduğu tam zincir soyutlaması, teknik karmaşıklıkları son kullanıcılardan ayırarak kullanıcı dostu bir deneyim sunar. Bu özellik sayesinde, kullanıcılar zincir üstü etkileşimlerin detaylarına maruz kalmadan sorunsuz bir kullanım deneyimi yaşar. Gravity, kitlesel adaptasyon için omnichain yerleşim katmanı olarak tasarlanmıştır ve bu sayede geniş çapta benimsenme hedeflenmektedir.

Lansman sırasında Gravity, Galxe ekosistemi ve mevcut ürün yelpazesi olan Quest, Compass, Passport, Score, Alva ve Identity Protocol ile entegre edilecek. Bu entegrasyonla birlikte, Gravity’nin ayda 60 milyondan fazla işlem gerçekleştirmesi bekleniyor ki bu sayı Ethereum’un iki katıdır. Kullanıcı aktivitesine dayanarak, Gravity en aktif zincirlerden biri olarak kendini konumlandırıyor. Bu entegrasyon, projelerin geniş bir kullanıcı tabanına erişmesini sağlayan temel bir yapı olarak işlev görürecek ve kullanıcı çekme & elde tutma yeteneklerini arttıracak.

Gravity’nin Temel Özellikleri

  • Çapraz Zincir (Cross-Chain) İşlemleri: Gravity, geliştiricilere birden fazla blockchain üzerinden işlemleri tanımlamaları ve yerleştirmeleri için olanak tanır, böylece etkileşimleri daha verimli ve güvenli hale getirir.
  • Etkin Doğrulama: Maliyet açısından verimli ZKP (cost-effective ZKP) doğrulamasını destekleyerek, Gravity işlemlerin hem ekonomik hem de güvenli olmasını sağlar.
  • Gelişmiş Kullanıcı Deneyimi: Önceden derlenmiş sözleşmeler aracılığıyla secp256r1 eğrisi gibi kriptografik ilkelere yer vereren Gravity, Hesap Soyutlama (Account Abstraction) cüzdanları için maliyet açısından verimli passkey otantikasyon gibi kullanım durumlarını mümkün kılar ve kullanıcı deneyimini iyileştirir.
  • Yüksek Performanslı Yürütme: Gravity, en hızlı yürütme katmanı olan Reth ve en yeni konsensüs algoritması Jolteon’u entegre eder. Bu teknolojilerle birlikte, yüksek geçirgenlik (high throughput) ve neredeyse anında (near-instant) sonuçlanma sağlamak üzere ayarlanmıştır.
  • Güvenli ve Sağlam PoS Mekanizması: Gravity’nin Proof-of-Stake’i, G token native staking ve restaking protokolleri olan Babylon ve EigenLayer’in birleşimi ile güçlendirilecek. Bu tasarım, çeşitli topluluk spektrumunu (cross-spectrum) bir araya getirerek Gravity zincirini kolektif olarak korumaları için teşvik eder.
  • EVM Uyumluluğu: Gravity, tam EVM uyumluluğu sağlayacak, bu da geliştiricilerin akıllı sözleşmeleri sorunsuz bir şekilde dağıtabilmelerine ve etkileşimde bulunabilmelerine olanak tanıyacak.
Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.