Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$64,006.98
-758.67
Ethereum
$3,401.46
-57.83
Dogecoin
$0.12
-0
Ripple
$0.55
-0.03
Binance Coin
$571.49
-2.56
Litecoin
$70.35
-2.02
Monero
$159.48
-1.97
Cardano
$0.42
-0.02

FED’ten Stablecoinlerle İlgili Açıklama Geldi!

2

ABD’de kripto para sektörü için regülasyon çalışmaları devam ederken, Federal Rezerv (FED) üyesi Michael Barr’dan önemli açıklamalar geldi. Philadelphia’da düzenlenen bir fintech konferansında konuşan Barr, FED’in kendi dijital para birimini (CBDC) çıkarma konusunda henüz karar aşamasında olmadığını belirtti.

Barr, ABD Kongresi’nin bu konuda yetkilendirme yapması halinde FED’in CBDC geliştirmeye başlayacağını ifade etti. “Benim görüşüme göre, ABD para birimi ihracı ve ödemeler sistemi operatörü olarak FED, CBDC gelişmelerini tam anlamıyla anlamalıdır. Elbette inceleme ve araştırma devam ediyor ve FED hâlâ CBDC konusunda temel araştırma aşamasında bulunuyor. CBDC ihraç etme kararından çok uzaktayız” dedi.

Barr’ın bu açıklamaları, FED Başkanı Jerome Powell’ın daha önce yaptığı açıklamalarla uyumlu. Powell da önceki beyanatlarında FED’in Kongre’den açık bir yetki almadan CBDC çıkarmayacağını belirtmişti.

Barr, ayrıca yasal gözetim olmadan stablecoinlere karşı endişelerini sürdürdüğünü vurgulayarak, “Güçlü bir federal gözetim olmadan stablecoin ihracıyla ilgili derin endişelerimi sürdürüyorum. Federal olarak düzenlenmeyen stablecoinler, yaygın bir ödeme aracı ve değer deposu haline gelirse, finansal istikrar, para politikası ve ABD ödeme sistemi için önemli riskler oluşturabilirler. Önemli riskler ortaya çıkmadan önce yasal ve düzenleyici çerçevenin oluşturulması önemlidir” şeklinde konuştu

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.