Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$68,350.67
+1251.65
Ethereum
$3,551.46
+41.71
Dogecoin
$0.14
+0.01
Ripple
$0.59
0
Binance Coin
$604.26
+9.87
Litecoin
$74.45
+1.35
Monero
$164.78
+1.45
Cardano
$0.45
+0.01

FBI, Kraken Kripto Borsası’nın Kurucusu Powell’ın Evi Üzerinde Arama Yaptı

0

Amerikan Federal Soruşturma Bürosu FBI’nın, mart ayında Kraken kripto para borsasının kurucusu ve CEO’su Jesse Powell’ın evine arama düzenlediği öğrenildi. Bu aramanın nedeni, kar amacı gütmeyen bir kuruluşun hacklendiği şüpheleriyle gerçekleştirildiği kaydedildi. Powell’a ait çeşitli elektronik ekipmanların da alındığı belirtildi.

Kraken kripto borsasının Amerikalı CEO’su ve kurucusu Jesse Powell’ın evinin, mart ayında FBI görevlileri tarafından arandığı bildirildi. New York Times’ın haberine göre, Powell’ın evinin aranmasının sebebi, Powell’ın kurduğu bir kar amacı gütmeyen kuruluşu hacklemiş olabileceği iddialarıdır.

Bu durum hakkında bilgi sahibi olan kişilere göre, Powell, kuruluşun bilgisayar sistemlerine sızmış ve bazı e-postaların erişimini engellemiş olabilir. Aynı kişiler, Powell’ın sonbahar aylarından bu yana da FBI tarafından araştırıldığını ve arama sonrasında bazı bilgisayar ekipmanlarının alındığını ifade ettiler.

“Kripto Para İle İlgisi Yok”

Powell’ın avukatı, konu hakkında bir açıklama yaptı. Brandon Fox, durumun “Sanat İçin Verge Merkezi” adlı bir grup tarafından bildirildiğini ve Powell’ın kripto para işleriyle alakası olmadığını belirtti. Avukat, ayrıca Powell’ın hiçbir yasayı çiğneyecek bir harekette bulunmadığını ifade etti.

Kraken’in bir sözcüsü de soruşturmanın şirket ile bir ilgisi olmadığını söyledi.

New York Times tarafından ulaşılan bir FBI yetkilisi ise konu hakkında yorum yapmayı reddetti.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.