Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$66,306.58
+207.3
Ethereum
$3,588.00
+35.24
Dogecoin
$0.14
0
Ripple
$0.49
-0
Binance Coin
$605.74
+1.51
Litecoin
$78.34
-1.41
Monero
$174.59
-0.06
Cardano
$0.41
0

Kripto Para Borsası Gemini, DGC’ye Milyar Dolarlık Dava Açtı

0

ABD kökenli kripto para borsası Gemini; Digital Currency Group (DCG) ve CEO’su Barry Silbert hakkında dava başlattı.

Gemini’nin kurucu ortağı Cameron Winklevoss, bugün akşam saatlerinde yaptığı açıklamada, “Barry, sadece DCG ve Genesis’in alacaklılara yönelik dolandırıcılığının mimarı ve zihni değil, aynı zamanda bu dolandırıcılığın uygulanmasında doğrudan ve bireysel olarak rol aldı.” ifadesini kullandı.

Winklevoss, Silbert’in Genesis’in iflas ettiğini bilmesine rağmen kendilerini sürekli yalanlarla meşgul ettiğini iddia ediyor.

Geçen yıl kripto para sektöründe iflas eden birçok şirketten biri de Digital Currency Group’a bağlı Genesis idi. Genesis, aynı zamanda Gemini’nin kullanıcılarına kripto paralar üzerinden faiz geliri sağlamak için kullandığı bir iş ortağıydı. Genesis’in iflası, Gemini’nin 232 bin kullanıcısına ait olan kripto paraların durumunu belirsiz hale getirdi. Gemini, Genesis’in 1.1 milyar dolarlık kripto parayı geri ödemediğini iddia ediyor.

Gemini, “Gemini Earn” programını sonlandırırken Digital Currency Group ve CEO’su Barry Silbert ile olan gerilim yaklaşık 1.5 yıldır devam ediyor. Bu arada, SEC de ocak ayında Genesis ve Gemini’yi, yatırım sözleşmesi niteliğindeki varlıkların kayıtsız satışından dolayı dava etmişti.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.