Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$66,071.86
-91.69
Ethereum
$3,557.16
+55.13
Dogecoin
$0.14
0
Ripple
$0.49
+0.02
Binance Coin
$605.02
+1.51
Litecoin
$79.06
+1.14
Monero
$175.82
+5.5
Cardano
$0.41
-0

Ethereum ETF Ne Zaman Onaylanacak?

5

VanEck’in ETF’si şu anda DTCC web sitesinde “aktif değil” olarak belirtilmiş, bu da gerekli düzenleyici onayları alana kadar işlenemeyeceği anlamına geliyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde 23 Mayıs’ta bir spot Ether borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanma olasılığına dair artan spekülasyonlar arasında, küresel yatırım yöneticisi VanEck’in ETF’si, Depozitör Güven ve Takas Kurumu (DTCC) tarafından “ETHV” sembolü altında listelendi.

DTCC, finans piyasası oyuncularına takas, mutabakat ve işlem raporlama hizmetleri sunan Amerikan finans piyasası altyapı sağlayıcısıdır. DTCC’de listelenmek, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) nihai onay alınmadan önce önemli bir adım olarak kabul edilir.

VanEck’in ETF’si şu anda DTCC web sitesinde “aktif değil” olarak belirtilmiş durumda, yani gerekli düzenleyici onaylar alana kadar işlenemez. Ancak VanEck, DTCC tarafından listelenen ilk Ether ETF’si değil. Franklin Templeton’ın spot ETH ETF’si bir ay önce platformda listelenmişti.

Kaynak: DTCC

DTCC, ETF listesinin hem DTCC tarafından işlenebilecek aktif ETF’leri hem de henüz aktif olmayan ve bu nedenle işlenemeyen ETF’leri içerdiğini belirtti.

Başka bir rapor, SEC yetkililerinin Nasdaq, Chicago Board Options Exchange ve New York Menkul Kıymetler Borsası ile iletişime geçerek mevcut spot Ether ETF başvurularını güncellemelerini ve değiştirmelerini istediğini öne sürdü.

SEC’nin geçen hafta içindeki tutumundaki önemli değişikliğin Beyaz Saray ile bağlantılı olduğu spekülasyonları yapılıyor.

Kripto avukatı Jake Chervinsky, X’te yaptığı bir paylaşımda politikanın siyaset tarafından yönlendirildiğini ve aylardır kriptonun siyasi mücadeleyi kazandığını belirtti. Ayrıca, eski başkan Donald Trump’ın kripto parayı desteklemesinin, Başkan Joe Biden’ın yönetiminin politikasını değiştirmeye zorladığını düşündüğünü belirtti.

23 Mayıs, SEC’nin VanEck spot Ether ETF başvurusu hakkındaki kararının son tarihidir. Spot ETH ETF’lerinin muhtemel reddine dair aylar süren spekülasyonların ardından, SEC bu hafta başında harekete geçti.

Kaynak: Bloomberg

SEC ilk olarak finansal yöneticilerden önerilen spot Ether ETF’leri için 19b-4 dosyalarını değiştirmelerini ve yeniden sunmalarını istedi. Bazı analistler bu hamleyi olumlu bir işaret olarak görerek onay olasılığını %25’ten %75’e yükseltti.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.