Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$65,688.11
-627.92
Ethereum
$3,450.89
-120.94
Dogecoin
$0.12
-0.01
Ripple
$0.49
0
Binance Coin
$596.99
-8.11
Litecoin
$73.54
-4.6
Monero
$173.49
-1.69
Cardano
$0.38
-0.03

Ethereum (ETH) Fiyatı Bugün Neden Arttı?

2

Ether’in fiyatındaki artış, ABD’de bir spot Ethereum ETF’sinin onaylanma ihtimalinin artması ve DOJ suçlamalarının ETH’nin menkul kıymet olarak sınıflandırılma olasılığını azaltmasıyla sürükleniyor.

Ether’in fiyatı, son 24 saatte %24.50 artarak 21 Mayıs’ta yaklaşık iki ayın en yüksek seviyesi olan $3,790’a ulaştı. İkinci en büyük kripto para birimi, %11 civarındaki kazançlarıyla daha geniş kripto piyasasını geride bıraktı.

ETH/USD ve TOPLAM kripto piyasası kapitalizasyonu günlük performans tablosu. Kaynak: TradingView

Ether fiyatındaki son artış, iki ana faktör tarafından yönlendiriliyor: ABD’de bir spot Ethereum borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanma olasılığının artması ve Adalet Bakanlığı’nın son iddianamesinin ETH’nin menkul kıymet olarak sınıflandırılma olasılığını azaltması.

Spot Ethereum ETF’nin onay şansı %75

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), en az bir kripto para borsası ve potansiyel spot-Ether ETF ihraççısıyla ilgili 19b-4 başvurularını güncellemeleri için iletişime geçtiği bildirildi. ETF başvuru sahiplerinden biri olan Fidelity Investments, ETH staking planlarını başvurusundan çıkardı.

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas ve araştırma analisti James Seyffart, spot Ether ETF onaylanma olasılıklarını bu raporun ardından %25’ten %75’e çıkardı.

Bu gelişmeler, Standard Chartered analisti Geoff Kendrick’in SEC’nin bu hafta içinde yatırım ürününü onaylayacağını öngörmesine yol açtı. Bu durum, ilk 12 ayda 15 milyar ila 45 milyar dolar arasında giriş akışına neden olabilir.

Bu olaylar, yatırımcıların kısa vadeli Ether’e olan iştahını artırdı; bu durum, Ocak ayındaki Bitcoin ETF onayları öncesinde yaşananlarla benzerlik gösteriyor.

ETH fiyatı: düşen kama kırılması

Teknik açıdan bakıldığında, bugün Ether’ın kazançları, bir düşen kama kırılma aşamasının bir parçasıdır.

Bir düşen kama, iki yaklaşan trend çizgisinden oluşan bir iniş kanalı içinde fiyat eğilim gösterdiğinde oluşur. Bu arada, teknik analizin bir kuralı olarak, desen, fiyatın üst trend çizgisinin üzerine çıkıp maksimum yüksekliği kadar yükseldikten sonra çözülür.

ETH grafiğine aynı teknik kuralı uygulamak, Mayıs ayında yaklaşık %10 artışla 4.120 dolar civarında bir yukarı hedef getirir.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.