Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$66,071.86
-91.69
Ethereum
$3,557.16
+55.13
Dogecoin
$0.14
0
Ripple
$0.49
+0.02
Binance Coin
$605.02
+1.51
Litecoin
$79.06
+1.14
Monero
$175.82
+5.5
Cardano
$0.41
-0

ABD Savcıları, Eski FTX Yöneticisi İçin 5-7 Yıl Hapis Cezası İstiyor!

1

ABD savcıları, “suçunun ölçeğine uygun adil bir ceza” talep ederken, Salame’nin avukatları ise 18 aydan fazla hapis cezası almaması gerektiğini savunuyor.

ABD savcıları, eski FTX yöneticisi Ryan Salame’nin, FTX kripto borsasının çöküşüne neden olan suçlardan dolayı beş ila yedi yıl hapis cezasına çarptırılmasını istiyor. Savcılar, FTX’in kurucu ortağı Sam “SBF” Bankman-Fried’in yardımcısı olduğu iddia edilen Salame için “uygun cezayı” talep ediyorlar.

21 Mayıs’ta, federal savcılar Manhattan federal mahkemesinde bir ceza notu sunarak, sanığın FTX yatırımcılarının fonlarını kötüye kullanma ile ilgili “ciddi suçlar” işlediğini kabul etmesinin ardından Salame için katı bir ceza talep ettiler.

Bloomberg tarafından görülen mahkeme dosyasında, ABD savcıları Salame’nin avukatlarının iddialarının aksine, suçunun ölçeğine uygun “adil bir ceza” talep ettiler.

Savcılar şöyle dedi:

“Kampanya finansmanı suçu, Amerikan tarihindeki en büyüklerden biridir ve ruhsatsız para transfer işi, uygun denetim olmadan 1 milyar dolardan fazla para değiş tokuş etti.”

Salame’nin, SBF’ye kullanıcı fonlarından 10 milyar dolar aktarmasına yardımcı olduğu için mahkeme kararı 28 Mayıs’ta verilecek. Savcılar, “Sanığı ve diğerlerini caydırmak ve kanuna saygıyı teşvik etmek için ancak anlamlı bir hapis cezası yeterli olabilir,” dediler.

1 Nisan’da, New York Güney Bölgesi ABD Bölge Mahkemesi, SBF’yi yedi ağır suçtan mahkum ederek 25 yıl hapis cezasına çarptırdı. Salame, SBF’nin ceza alan ilk suç ortağı olacak.

Salame, 2019’da Hong Kong’daki Alameda Research’te çalışmaya başladı ve daha sonra Bahamalar merkezli FTX Digital Markets’in CEO’su oldu.

FTX dolandırıcılığını yöneten diğer önemli isimler — Caroline Ellison, Nishad Singh ve Gary Wang — henüz ceza almadı.

Birçok ABD milletvekili, Kuzey Carolina Temsilcisi Wiley Nickel’e göre, dijital varlıklarla ilgili ülkenin mali düzenleyicilerinin rollerini netleştirmeyi amaçlayan ve “bir sonraki FTX’in önlenmesini” sağlayacak bir yasayı destekliyor.

Nickel, milletvekillerini, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nun (CFTC) kriptoyu nasıl düzenleyeceğini netleştirecek olan 21. Yüzyıl için Finansal İnovasyon ve Teknoloji (FIT21) Yasası’nın geçmesini desteklemeye çağırdı.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.