Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$65,732.77
-695.02
Ethereum
$3,463.53
-152.9
Dogecoin
$0.13
-0.01
Ripple
$0.50
+0.02
Binance Coin
$599.55
-7.95
Litecoin
$76.00
-2.59
Monero
$173.51
-2.2
Cardano
$0.40
-0.02

Bybit CEO’su İflas Söylentilerini Yalanladı

2

Kripto para borsası Bybit’in CEO’su Ben Zhou, platformun hacklendiği ve iflas ettiği yönündeki söylentilere X platformunda yaptığı bir paylaşımla yanıt verdi.

22 Mayıs’ta, borsanın iflas ettiğine dair söylentiler X platformunda yayılmaya başladı. Bu söylentiler, X’te popüler hale gelen FTX ile ilgili bir paylaşımın kopyalanmasıyla daha da büyüdü, ancak bu kez paylaşımlarda Bybit adı geçiyordu.

Bazıları, borsadan fonlarını çekecekleri konusunda şakalar yaparken, diğerleri durumu daha derinlemesine anlamaya çalıştı.

Bir kripto para kullanıcısı, söylentinin Arkham Intelligence tarafından sağlanan bir rezerv kanıtı grafiğinde oluşan bir hatadan kaynaklanmış olabileceğini öne sürdü.

Grafikte, Bybit’in cüzdanlarının boşaltıldığı gibi görünüyordu, bu da insanların borsanın hacklenip hacklenmediği veya iflas edip etmediği konusunda endişelenmesine neden oldu. Ancak, bağımsız olarak incelendiğinde, ticaret platformunun cüzdanlarının fonların hâlâ orada olduğunu gösterdiği anlaşıldı.

Bir gün sonra, Bybit, söylentilerin hiçbirinin doğru olmadığını açıkladı. 23 Mayıs’ta Zhou, X platformunda resmi olarak yaptığı açıklamada, söylentilerin yanlış olduğunu duyurdu. Zhou, şunları yazdı:

“Şimdiye kadar gördüğüm söylentilerin hiçbiri gerçeklere dayanmıyor, lütfen bu konuda dikkatli olun.”

Ayrıca, Zhou, Bybit’in rezerv kanıtı (PoR) ve tüm Bybit cüzdanlarını ve tuttukları varlık miktarını gösteren bir Nansen kontrol panelinin bağlantısını da paylaştı.

Rezerv kanıtı, ticaret platformunun kullanıcı mevduatlarının %100’ünden fazlasına eşdeğer varlıklara sahip olduğunu gösteriyor, bu da kullanıcıların çekmek istemesi durumunda tüm varlıkların hazır olmasını sağlıyor.

Nansen kontrol paneli verileri, Bybit’in cüzdanlarında 11 milyar dolardan fazla kripto varlık bulunduğunu da gösterdi. Nansen’e göre, net değer, Bybit tarafından sağlanan adreslerdeki token varlıklarının toplam değerini gösteriyor.

Ancak, analiz platformu ayrıca bunun Bybit’in gerçek varlıklarının veya rezervlerinin kapsamlı bir açıklaması olarak değerlendirilmemesi gerektiğini belirtti.

İflas söylentilerinin yanı sıra, Bybit Mayıs ayı başlarında düzenleyici zorluklarla da karşılaştı. 16 Mayıs’ta, Fransa’nın menkul kıymet düzenleyicisi Autorité des Marchés Financiers, yatırımcılarına kripto borsasının ülkede dijital varlık sağlayıcısı olarak kayıtlı olmadığını bir kez daha hatırlattı.

Düzenleyici, ticaret platformunun ülkede “hizmetlerini yasadışı olarak sağladığını” belirterek, borsayı engelleme yetkisine sahip olduğunu söyledi.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.