Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$66,155.41
-73.03
Ethereum
$3,549.56
-1.11
Dogecoin
$0.13
-0
Ripple
$0.50
+0.01
Binance Coin
$602.89
-1.75
Litecoin
$78.10
-1.35
Monero
$173.97
-2.01
Cardano
$0.41
-0

Ethereum ETF Onaylandı, Peki Neden Henüz Zengin Değiliz?

1


Elbette, bu haberi Türkçe olarak yeniden yazabilirim. İşte değiştirilmiş hali:


Kripto yorumcuları, spot Ether ETF onaylarının ardından ETH fiyatının neden yükselmediğine dair iki neden olabileceğini öne sürüyor.

Amerika Birleşik Devletleri’nde spot Ether borsa yatırım fonlarının (ETF) onaylanmasına rağmen Ether fiyatının neden neredeyse hiç hareket etmediğine dair iki ana neden olabilir.

23 Mayıs’ta, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), sekiz spot Ether ETF’sinin ilgili borsalarda listelenmesini onayladı. Haber öncesinde Ether (ETH) %3,4 düştü ve hemen ardından %5 civarında toparlandı. Yazı yazıldığı sırada, ETH 3.806 dolardan işlem görüyor.

Kripto yorumcusu Zach Rynes, hareket eksikliğinin “onayı satın almak isteyen herkesin bunu zaten yapmış olması” fikrini yansıttığını savunuyor.

SEC’in ETF onaylarına yönelik tutumunu değiştirdiği yönündeki haberlerin ardından Ether, geçtiğimiz hafta zaten %29 yükselmişti.

Rynes ve diğer birçok kişi, ETF’lerin onaylanmış olmasına rağmen henüz piyasaya sürülmediklerini de belirtiyor. Bunun için, firmanın mali durumu ve risk profili ile sunmayı planladıkları menkul kıymetler hakkında detayları içeren kapsamlı bir belge olan S-1 başvurusunun onaylanması gerekecek.

VanEck, S-1 başvurusunu SEC’e yeni göndermiş bulunuyor ve analistler, S-1 onaylarının haftalar hatta aylar sürebileceğini söylüyorlar.

Kaynak: Gabriel Shapiro

Rynes, Ether için sonraki büyük fiyat etkisinin ETF girişleri olacağını düşünüyor, bunlar ticarete başladığında.

“ETF’ler henüz piyasaya sürülmedi, bu yüzden net yeni sermaye girişi henüz gerçekleşmedi,” diye yazdı Rynes, kripto araştırma firması Second Mountain da benzer bir görüşü yankıladı.

“İlk haftada muazzam bir sermaye girişi bekleyin, potansiyel olarak milyarlarca dolarlık bir seviyeye ulaşabilir,” Second Mountain, ETF’lerin onaylanmasından hemen önce 23 Mayıs’ta X’te bir gönderide belirtti.

Ancak, bazıları hemen bir yükseliş eğilimine yol açmayabileceğini söylüyor.

Spot Bitcoin ETF’lerinin 10 Ocak’ta ticarete açılmasının ardından Bitcoin’in fiyatı %15 düştü. CoinMarketCap verilerine göre, fiyatın %30 artması 51.870 dolara ulaşana kadar 30 gün sürdü.

Ayrıca, Grayscale’in Grayscale Ethereum Trust’inin (ETHE) bir spot Ether ETF’ye dönüştürme planlarını duyurmasının, benzer şekilde Ocak ayında spot Bitcoin ETF’lerinin onaylanmasının ardından Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) için olduğu gibi önemli çıkışlara yol açabileceği endişeleri de var.

Takma adlı kripto tüccarı Rho Rider, 23 Mayıs’ta X’te bir gönderide uyardı: “Grayscale, geri çekilen ETHE kaydını da yeniden dosyaladı. GBTC çıkışlarını hatırlıyor musunuz? Şimdi 7 yıldır kilitli olan 11 milyar doların üzerindeki ETH,”

Spot Bitcoin ETF’lerinin 11 Ocak’ta ticarete başlamasından bu yana, Farside verilerine göre GBTC toplamda 17,6 milyar dolarlık varlık kaybetti.

Ether’in değeri düşük

“ETH’nin aptalca düşük değerlendirildiğini” belirterek bağımsız Ethereum eğitimcisi Sassal, piyasanın ETF onayını “fiyatlamak için yalnızca üç günü olduğunu” savunuyor.

Ether son 30 günde %17,51 artış gösterdi. Kaynak: CoinMarketCap

Bu arada, Bitcoin duyurunun ardından %1,2 düşerek 67.362 dolara kadar düştü ancak yazı yazıldığı sırada 67.706 dolara kadar toparlandı.

Aynı zamanda, Pepe başka bir tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak, onay haberlerinin ardından saat içinde %5 artışla 0,00001531 dolara yükseldi. -cointelegraph

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.