Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$51,472.88
+124.66
Ethereum
$2,965.81
+34.48
Dogecoin
$0.08
0
Ripple
$0.54
-0
Binance Coin
$377.99
+6.98
Litecoin
$69.23
+0.79
Monero
$123.37
+3.4
Cardano
$0.59
0

Elon Musk’tan Yeni Dogecoin Paylaşımı!

0

Son günlerde Twitter’a yönelik hamleleri ile gündemde olan Tesla CEO’su Elon Musk her fırsatta Dogecoin‘e selam yollamayı ihmal etmiyor.

Elon Musk kısa süre öncede  Dogecoin’in blok süreleri ile ilgili bir paylaşıma yanıt verdi.

Robinhood’un CEO’su Vladimir Tenev Dogecoin gerçekten internetin ve insanların gelecekteki para birimi olabilir mi? şeklinde bir soru sorarak bir twit dizisinde kendi fikirlerini paylaştı.

Robinhood’a Dogecoin gönderme ve ekleme seçenekleri eklediğimizde bunun ne anlama geleceğini düşünüyorum diyen CEO şunları paylaştı:

“Öncelikle işlem ücretleri çok az olmalıdır. Ki zaten oradayız.

İdeal olarak, blok süresi (birbirini takip eden blokların zincire eklenmesi ve bir işlemin doğrulanması arasındaki süre), işlemin bir satış noktasındaki ödeme noktasından daha kısa sürede sonraki bloğa kaydedilebilmesi için yeterince hızlı olmalıdır.

Ancak madencilerin çok fazla rakip zincir oluşturmaya başlaması ve fikir birliğine varmak için aşırı miktarda enerjiyi boşa harcaması o kadar hızlı olmamalı.

Doge’nin şu anki blok süresi 1 dakika. Bu, ödemeler için biraz uzun bir süre – bir banka kartı işlemini tamamlamak için harcanan tipik süreden daha az olacağından, on saniyelik bir blok süresi daha uygun olacaktır.

Şu anda, 1MB blok boyutu ve 1 dakikalık blok süresi ile Dogecoin’in verimi, saniyede yaklaşık 40 işlemdir (tps).

Karşılaştırma olarak, Visa’nın ağı teorik olarak 65.000 tps işleyebilir. Doge, iş hacmini en az 10000 kat artırmayı gerektiren Visa’dan önemli ölçüde daha iyi performans gösterebilmelidir. Neyse ki, blok boyutu sınırını artırarak bunu çözmek kolaydır.

1 GB (ve daha sonra 10 GB) blok boyutu sınırına geçmek, küresel bir para biriminin öngörülebilir gelecekte ihtiyaç duyacağı tüm verimi sağlayacaktır. Bu sorunu çözmek için L2 çözümleri gerekli değildir.

Şimdi, eleştirmenler bunun, evde bir Raspberry Pi üzerinde tam bir düğüm çalıştırabilmeleri pahasına geleceğini iddia edecekler. Dakikada bloklar halinde 10 GB işlemek daha karmaşık donanım gerektirecektir. Ve bence bu aslında adil bir takas.

Doge’un bir başka eleştirisi, Bitcoin’in sınırlı 21 milyon madeni para arzının aksine, enflasyonist olması ve arzın sonsuz olmasıdır. Her yıl ~5 milyar yeni Doge yaratılıyor ve mevcut arz yaklaşık 132 milyar. Bu, mevcut enflasyon oranının %5’den ve dolarınkinden düşük olduğu anlamına gelir.

Ayrıca, sabit ihraç, enflasyon oranının zamanla düştüğü ve birkaç on yıl içinde %2’nin altına ineceği anlamına gelir.

Dogecoin çekirdek geliştiricileri, bir şeye odaklanırdım: zamanla blok boyutu sınırını artırmak.

Ne düşündüğünüzü bana bildirin!”

Elon Musk ilk olarak Tenev’in paylaşımlarının kendi düşünceleriyle paralel olduğunu ifade etti ve ” her zaman dediğim gibi” notunu düştü.

Dogecoin geliştiricisi Billy Markus da Tenev’in paylaşımının altında 8 yıl önceki şartlar nedeniyle 1 dakikalık blok sürelerinin seçildiğini ve geliştirilmesi gerektiğini belirtti.

Buna da yanıt veren Musk, “Blok boyutu ve süresi İnternet’in geri kalanına ayak uydurmalıdır.” dedi.

https://twitter.com/BillyM2k/status/1514724440692518914?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1514725812544712708%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es2_&ref_url=https%3A%2F%2Fwww.bitcoinsistemi.com%2Felon-musktan-yeni-dogecoin-paylasimi-doge-internetin-parasi-olabilir-mi%2F

Kısa süre önce gelen paylaşımların Dogecoin’in fiyatına bir etkisi olmadı.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.