Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,316.87
+445.49
Ethereum
$3,788.10
+45.99
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$603.86
+1.49
Litecoin
$84.83
-0.43
Monero
$142.02
+0.47
Cardano
$0.46
0

Elon Musk’tan, Ekonomi Yorumu

0

Kripto para yatırımcılarının yakından takip ettiği bir isim olan Elon Musk, sektöre yön vermeye devam ediyor. Dünyanın en zengin iş insanı olan Musk, kripto piyasasında Bitcoin ve Dogecoin’i desteklediği dikkat çekmekte. Bugün yaptığı açıklamasında ABD ve dünya ekonomisi hakkında konuşan Tesla CEO’su, enflasyonun dünya üzerindeki artışından dolayı kaygılanıyor gibi gözükmekte.

Mayıs ayında açıklanan verilere göre ABD’de yıllık enflasyon oranı %8.3 seviyesinde bulunmakta. Türkiye’de ise TÜİK‘in açıkladığı verilere göre bu enflasyon oranının %70’li seviyelerde bulunduğu görülüyor.

Tesla CEO’su Elon Musk, ekonomi hakkında şu cümleyi paylaştı:

“EKONOMİYE DAİR ÇOK KÖTÜ BİR HİSSİYATIM VAR”

Ekonomiye dair çok kötü bir hissiyatının bulunduğunu söyleyen Musk, enflasyondan korunmanın yolunun ise Bitcoin olduğunu düşündüğü tahmin edilmekte.

Dünya Ekonomilerindeki Buhran Nasıl Sona Erebilir?

COVID-19 pandemi dönemi ve Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle birçok ülkede enflasyon oranları sert bir şekilde yükselmeye başladı. Bugün itibariyle Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) yıllık enflasyon oranını %73.50 oranında açıklamış durumda. TÜİK’e göre geçtiğimiz ay %7.25 oranında artış yaşayan enflasyon bu ay ise %2.98 oranında yükseliş yaşadı.

Amerikan Merkez Bankasının (FED) yaptığı faiz artışı hamleleri sonucu ABD’de enflasyon oranının gerilediği görülürken, TCMB‘den yeni bir faiz kararı gelmemiş durumda. Birçok ekonomist enflasyon oranlarının bu denli artış gösterdiği dönemde Bitcoin‘in değer kaybetmesini anlayamadıklarını aktarsa da, dip seviyelerde konumlanan BTC halen yeni bir yükseliş trendi başlatamamış durumda.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.