Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$66,066.69
+588.96
Ethereum
$3,553.36
+149.03
Dogecoin
$0.14
0
Ripple
$0.49
+0.02
Binance Coin
$605.11
+9.87
Litecoin
$78.75
+1.77
Monero
$170.48
+3.46
Cardano
$0.41
+0.01

Elon Musk Twitter’ı Satın Almaktan Vazgeçti!

0

Cuma günü yapılan bir resmi başvuruya göre Elon Musk, Twitter Inc. şirketini satın almak için yaptığı 44 milyar dolarlık anlaşmayı, şirketin sahte veya spam hesapların yaygınlığını değerlendirmek için ihtiyaç duyulan gerekli veri ve bilgileri sağlamadığını söyleyerek feshetmek istiyor.

Musk’ın avukatının menkul kıymetler düzenleyicilerine gönderdiği mektuba göre, Twitter “bu anlaşmanın birçok hükmünü önemli ölçüde ihlal ediyor” ve anlaşmaya girerken “yanlış ve yanıltıcı beyanlarda” bulunmuş görünüyor.

Son gelişme ile birlikte Elon Musk’ın iki aydır devam ettirdiği yüksek riskli belirsizlik sona ererken bir sonraki aşamada neler olabileceği ile ilgili bir yasal savaşın da fitilini ateşlemiş olabilir.

Twitter Yönetimi, Anlaşmanın Uygulanması İçin Yasal Yollara Başvuracak

Twitter’ın yönetim kurulu başkanı Bret Taylor Cuma günü öğleden sonra attığı Tweet’te, yönetim kurulunun anlaşmayı başlangıçta kararlaştırılan fiyat ve şartlarda uygulamak için yasal işlem başlatmayı planladığını söyledi.

Taylor Tweetinde “Delaware Chancery Mahkemesinde galip geleceğimizden eminiz” dedi. Twitter’ın CEO’su Parag Agrawal da bu mesajı retweetledi.

Şirket son haftalarda defalarca, devir işlemini birleşme anlaşmasında belirtildiği şekilde tamamlamak için Musk ile bilgi paylaştığını ve anlaşmayı mutabık kalınan fiyat ve şartlarda kapatmayı ve uygulamayı amaçladığını söyledi.

Elon Musk 1 Milyar Dolarlık Bir Ceza Ödeyebilir

Twitter’ın Musk’ın yasal gerekçelerine itiraz etmesi beklendiğinden, Musk’ın anlaşmadan tamamen çekilebileceğinin garantisi yok.

Anlaşma çatışmaları genellikle fiyat indirimi veya tek seferlik ödemeleri içerebilen müzakere edilmiş uzlaşmalarla sona eriyor.

Musk’ın avukatları, Twitter üzerindeki günlük aktif kullanıcıların ne kadarının sahte veya spam hesaplar olduğunun bilinmemesi nedeniyle anlaşmanın imzalanmasından üç hafta kadar sonra endişelerini dile getirdiklerini belirtti.

Musk, Twitter ile 25 Nisan’da imzaladığı satın alma anlaşmasının şartlarına göre en azından 1 milyar dolarlık bir ayrılık ücreti ödemek zorunda kalabilir.

Sosyal medya devinin satın alma anlaşması kripto para yatırımcıları tarafından da takip ediliyordu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.