Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,145.73
+502.68
Ethereum
$3,758.84
+11.35
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$602.53
+1.7
Litecoin
$84.72
-0.54
Monero
$142.57
+1.02
Cardano
$0.46
-0

Elon Musk Twitter’ı satın aldı, Dogecoin fiyatı uçuşa geçti!

0

Dünyanın en zengin insanı unvanını elinde bulunduran Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda Twitter’da %9,2’lik hisse satın alarak Twitter’ın en büyük hissedarı haline gelmişti. Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, daha sonra Twitter’ın tamamını satın almak için bir teklifte bulunmuştu ancak Twitter yönetim kurulu ilk etapta bu teklifi reddetmişti. Ardından kurul yeniden toplandı ve teklifi yeniden değerlendirdi. Bunun üzerine dün akşam Twitter tarafından yapılan açıklamaya göre Elon Musk, 44 milyar dolar karşılığında Twitter’ın tamamını satın alarak yeni patron oldu. Musk’ın Twitter’ı satın alması ile birlikte, Elon Musk ile özdeşleşen Dogecoin (DOGE) ise %25’lik bir değer artışı yaşadı.

Elon Musk Twitter’ı Satın Aldı

Elon Musk, 2021 yılının başlarından itibaren Twitter üzerinden Dogecoin ile ilgili sık sık paylaşımlarda bulunarak tam anlamıyla bir DOGE destekçisi olduğunu göstermişti. Bu süreçte Musk ile Dogecoin artık özdeşleşmiş hale gelmiş ve DOGE’un fiyat hareketlerinde Musk etkisi görülmeye başlamıştı. Elon Musk, geçtiğimiz haftalarda Twitter’da %9,2’lik hisse satın aldıktan sonra, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı bilidirmde Twitter’ın tamamı için hisse başına 54,2 dolarlık teklifte bulundu. Müzakereler tamamlandı ve Twitter, Elon Musk’ın şirketi tamamen satın aldığını duyurdu. Musk bu haberi Twitter hesabından “Yesss!!!” ifadesiyle, kalp ve roket emojileri ile duyurdu.

Dogecoin’de Dev Artış

Elon Musk’ın paylaşımının ardından gözler Dogecoin’e çevrildi ve DOGE hızla değer artışı yaşadı. Dogecoin fiyatı, Pazartesi ve Salı açılış saatlerini kapsayan son 24 saatlik süreçte, CoinMarketCap verilerine göre %25 oranda değer artışı yaşayarak 0,16 dolar seviyesinde işlem görmeye başladı. Öte yandan Dogecoin, gelen bu artışla birlikte piyasa değerini de 22 milyar dolara çıkararak, en büyük 10. kripto para birimi konumuna ulaştı.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.