Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$65,531.01
+113.41
Ethereum
$3,579.76
+29.85
Dogecoin
$0.12
-0
Ripple
$0.50
0
Binance Coin
$602.67
+1.72
Litecoin
$74.26
+0.1
Monero
$171.42
+4.11
Cardano
$0.39
-0

Elon Musk Twitter’ı Neden Satın Aldığını Açıkladı

0

Elon Musk, yarın gerçekleşecek olan Twitter satın alımı öncesinde Twitter’a ilişkin planlarını ve içeriği nasıl denetleyebileceğini tweetledi.

Elon Musk, Twitter’ı Neden Satın Aldığına Dair Uzun Bir Yazı Yayınladı

Elon Musk, Twitter üzerinden yaptığı uzun açıklamada şunları söyledi:

“Twitter’ı satın alma motivasyonumu paylaşmak için kişisel olarak size seslenmek istedim. Twitter’ı neden satın aldığım ve reklamcılık hakkında ne düşündüğüm konusunda pek çok spekülasyon yapıldı. Bunların çoğu yanlıştı.

Twitter’ı satın almamın nedeni, çok çeşitli inançların şiddete başvurmadan sağlıklı bir şekilde tartışılabileceği ortak bir dijital meydana sahip olmanın uygarlığın geleceği için önemli olmasıdır. Şu anda sosyal medyanın daha fazla nefret üreten ve toplumumuzu bölen aşırı sağcı ve aşırı solcu düşünce yuvalarına bölünmesi gibi büyük bir tehlike var.”

Musk, şirketin algoritmasının sağcı haber kaynaklarını diğerlerinden daha fazla güçlendirdiğine dair kendi çalışmalarına rağmen Twitter’ın “güçlü bir sol kanat önyargısına sahip olduğunu” iddia etti.

Elon Musk açıklamalarına şöyle devam etti:

“Geleneksel medyanın büyük bir kısmı, durmaksızın tıklanma peşinde koşarak bu kutuplaşmış aşırı uçları besledi ve onlara hizmet etti, çünkü para getirenin bu olduğuna inanıyorlar, ancak bunu yaparken diyalog fırsatı kayboldu.

İşte bu yüzden Twitter’ı satın aldım. Bunu kolay olacağı için yapmadım. Daha fazla para kazanmak için de yapmadım. Çok sevdiğim insanlığa yardım etmek için yaptım. Ve bunu alçakgönüllülükle, en iyi çabalarımıza rağmen bu hedefe ulaşmada başarısızlığın çok gerçek bir olasılık olduğunu kabul ederek yaptım.

Bununla birlikte, Twitter’ın hiçbir sonuç doğurmadan her şeyin söylenebildiği bir cehennem ortamına dönüşemeyeceği açıktır! Ülke yasalarına bağlı kalmanın yanı sıra, platformumuz herkes için sıcak ve misafirperver olmalıdır; burada istediğiniz deneyimi tercihlerinize göre seçebilirsiniz, tıpkı her yaştan olgunlara kadar değişen filmleri izlemeyi veya video oyunları oynamayı seçebildiğiniz gibi.”

Elon Musk daha önce ‘ifade özgürlüğü konusunda mutlakiyetçi’ olduğunu ve “yasaların ötesine geçen sansüre karşı olduğunu” söylemişti.

Sözlerine şöyle devam etti:

“Eğer insanlar daha az ifade özgürlüğü istiyorlarsa, hükümetten bu yönde yasalar çıkarmasını isteyeceklerdir. Dolayısıyla yasaların ötesine geçmek halkın iradesine aykırıdır.

Ayrıca reklamcılığın doğru yapıldığında sizi memnun edebileceğine, eğlendirebileceğine ve bilgilendirebileceğine; size varlığından haberdar olmadığınız ama sizin için doğru olan bir hizmeti, ürünü ya da tıbbi tedaviyi gösterebileceğine inanıyorum. Bunun doğru olabilmesi için, Twitter kullanıcılarına ihtiyaçlarıyla mümkün olduğunca alakalı reklamlar göstermek çok önemlidir. Düşük alaka düzeyli reklamlar spam’dir, ancak yüksek alaka düzeyli reklamlar aslında içeriktir!

Temelde Twitter, markanızı güçlendiren ve işletmenizi büyüten, dünyanın en saygın reklam platformu olmayı hedeflemektedir. Bizimle iş ortaklığı yapan herkese teşekkür ederim. Gelin birlikte olağanüstü bir şey inşa edelim.”

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.