Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$65,353.20
+1331.84
Ethereum
$3,160.22
+148.72
Dogecoin
$0.16
+0.01
Ripple
$0.50
+0.02
Binance Coin
$568.20
+14.42
Litecoin
$80.15
+2.65
Monero
$122.87
+7.4
Cardano
$0.47
+0.03

Elon Musk, Twitter’ı Alamayabilir!

0

Dünyanın en zengin iş insanlarından bir tanesi olan Elon Musk, geçtiğimiz dönemlerde Twitter‘ı satın alma girişimi ile gündeme gelmişti. Son günlerde ise Musk ile sosyal medya devi Twitter’ın arasında gerilimler çıktığı görülüyor. Bot hesaplara karşıt olan Tesla CEO’su, Twitter cephesinden bazı bilgileri talep etti.

Twitter Elon Musk ile yaptığı ilk sözleşmede bot hesapların %5’i geçmediğini aktarmış olsa da, Musk’ın yaptığı araştırmalar bu yüzdenin 20’li seviyeleri geçtiğini kanıtlıyor. Bu konu hakkında Twitter cephesine yoğun bir baskı uygulayan Elon Musk, sosyal medya devinden konu ile ilgili gerekli belgelerin aktarılması istiyor. Halen bu belgelerin paylaşılmamış oluşu ise Twitter satın alımını askıya alabilir.

SEC‘e yaptığı bildiride bot hesaplar hakkında çok daha fazla bilgi sahibi olmak isteyen Musk, şu açıklamalarda bulundu:

“TWİTTER’IN DAHA FAZLA BİLGİ SAĞLAMAYI REDDETMESİ SATIN ALMA SÜRECİ ANLAŞMASININ İHLALİDİR. TWİTTER’IN BU ŞEKİLDEKİ POLİTİKASI BİLGİ ALMA HAKLARINI DA İHLAL ETMEKTEDİR. BU DURUMUN DEVAM ETMESİ HALİNDE ANLAŞMAYI SONLANDIRMA HAKKIMI SAKLI TUTUYORUM”

Twitter’ın bilgi alma hakkını ihlal ettiğini açıklayan Musk, bu durumun devam etmesi durumunda ise anlaşmayı sonlandırabileceğini söylüyor. Bu hamlelerin sonrasında ise Elon Musk’ın yakından desteklediği Dogecoin, diğer kripto para birimlerinin çok daha sert yükseliş yaşadığı bu günde sadece %3’lük bir değer kazandığı görülmekte.

Elon Musk – Twitter anlaşmasının feshedilmesi halinde ise DOGE‘nin yeni bir düşüş trendine girdiği görülebilir.

*Yatırım kararlarınızı kendiniz alınız!

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.