Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$67,495.55
-3393.53
Ethereum
$3,278.39
-252.71
Dogecoin
$0.17
-0.03
Ripple
$0.54
-0.06
Binance Coin
$592.98
-28.78
Litecoin
$85.90
-11.89
Monero
$125.93
-8.13
Cardano
$0.51
-0.07

Coinbase’den çalışanlarına kötü haber!

3

Geçtiğimiz yıl kripto para sektörü için oldukça iyi geçen bir yıl olmuştu. Kripto para birimlerinin neredeyse tamamı tüm zamanların en yüksek seviyelerini görürken kripto borsaları ise rekor hacimlere ulaştı. Piyasanın toplam hacmi 3 trilyon doları gördü.

2022 yılı ise piyasa için şoklar yılı olarak devam ediyor. Bitcoin ve altcoinler ardı ardına son bir yılın en düşük seviyelerini kaydederken kripto piyasasının toplam hacmi 1,2 trilyon doların altına geriledi. Piyasada Terra çöküşünün ardından devam eden güven bunalımı devam ediyor. Ayılar ve boğalar kıyasıya mücadele ederken borsaların hacimlerinde düşüşler yaşandı.

Lider kripto para birimi, haftalardır 28,000 dolar ile 29,500 arasında dalgalanıyordu. Son 24 saat içerisinde yukarı doğru bir atak yapan BTC, 31,000 doların üzerine sıçradı. Ancak teknik göstergeler hala zayıf. Bitcoin, yazının kaleme alındığı anlarda Coinamarketcap verilerine göre 31,260 dolardan işlem görüyor.

Kripto para sektörünün en önemli iş alanlarından biri olan kripto borsaları da sektörde yaşanan daralmadan etkilenmeye devam ediyor. Coinbase’de  kıdemli İK sorumlusu olan L.J. Brock, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada makro ortamın ışığında personel sayısı büyümesini yavaşlatacaklarını duyurmuştu.

Coinbase, bazı çalışanlarına bir aylık maaş sözü verdi ve artık geleceği olmayan çalışanların bir sonraki işlerini almalarına yardımcı olacak bir yetenek merkezi aracılığıyla yüksek kaliteli iş arama avantajları sağlamayı teklif etti.

Coinbase, işe alımları yavaşlatma planları çerçevesinde yeni iş ilanlarını da askıya aldı. Kripto para borsası, Bussiness Insider’a yaptığı açıklamada  iş ilanlarını iptal etmeyeceğini duyurmuştu. Ancak piyasa koşulları Coinbase’i bu vaadinden döndürmüş görünüyor.

Öte yandan, Cameron ve Tyler Winklevoss kardeşlerinin kurduğu Gemini borsası da bazı çalışanlarını işten çıkardı.

“Şu anda bir daralma aşamasındayız. Piyasanın “kripto kışı” olarak adlandırdığı yerdeyiz.Makroekonomik ve jeopolitik kargaşayla beraber daha da karmaşık hale gelmiş durumda.”

Çalışanlara bir kötü haberde Robinhood’dan gelmişti. Robinhood, nisan ayında çalışan sayısını %10 azalttığını açıklamıştı.

Kaynak

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.