Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$67,370.57
+720.88
Ethereum
$3,520.99
+23.81
Dogecoin
$0.13
+0.01
Ripple
$0.60
+0.01
Binance Coin
$596.70
+5.58
Litecoin
$73.22
+0.16
Monero
$163.53
+0.6
Cardano
$0.44
0

Dün Gece SEC’te Neler Yaşandı? X Güvenlik Ekibinden Açıklama!

2

X platformunun güvenlik ekibi, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) hesabının hacklenmediğini, ancak bir kişinin telefon numarası üzerinden hesabı ele geçirdiğini açıkladı. Bu olay, SEC’nin resmi X platformu hesabından yapılan ve spot Bitcoin ETF’lerinin onaylandığını belirten yanıltıcı bir paylaşımla gündeme gelmişti. Bu paylaşımdan kısa süre sonra SEC Başkanı Gary Gensler, hesabın hacklendiğini ve ETF onayının gerçek olmadığını duyurmuştu.

Gensler’in düzeltme açıklamasından sonra Bitcoin fiyatında büyük bir düşüş yaşandı ve bu durum birçok yatırımcının mağduriyetine yol açtı. X platformunun güvenlik ekibinin yaptığı inceleme sonucunda, SEC’nin bu durumdan ihmal yoluyla sorumlu olduğu belirlendi.

Bu olay, SEC’nin kripto piyasasında manipülasyona neden olan büyük bir hata yapması olarak değerlendirildi. SEC’nin yanlış bilgi içeren paylaşımının ardından, kripto yatırımcıları arasında yaygın bir mağduriyet yaşandı ve SEC Başkanı Gensler, kripto sektörünün istenmeyen bir figürü olarak görülmeye başlandı. Bu durum, SEC’nin yanıltıcı paylaşımı nedeniyle eleştirilere maruz kalmasına yol açtı.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.