Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,072.78
+181.15
Ethereum
$3,740.84
+31.52
Dogecoin
$0.17
0
Ripple
$0.54
+0.01
Binance Coin
$601.40
+1.46
Litecoin
$84.80
+0.12
Monero
$140.99
-1.11
Cardano
$0.46
-0

Dava Kararı Ripple’da Heyecan Yarattı!

3

BD’de, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yatırımcı dolandırıcılığı ile ilgili suçlamalarla Aron Govil’e açtığı davada bir darbe aldı. SEC, Govil’in yönettiği Cemtrex ve Telidyne şirketleri üzerinden yatırımcıları yanılttığını öne sürerek, gerçeğe aykırı beyanlarda bulunmak ve kripto para ile ilgili yanıltıcı bilgiler yaymakla suçlamıştı.

Ancak, ABD Temyiz Mahkemesi 2. Dairesi’nin son kararıyla, SEC’nin Govil aleyhindeki tazminat talebi, yatırımcıların mali zarara uğratıldığına dair somut kanıt sunulmadan reddedildi. Karar, SEC’nin benzer davaları kaybetmeye devam ettiği bir dönemde geldi ve bu durum hukuk çevrelerinde “SEC’nin kayıp serisinin devam ettiği” yorumlarına neden oldu.

Ripple’ın baş hukuk müşaviri Stuart Alderoty, SEC’nin bu son yenilgisini ve Govil kararının önemini Twitter üzerinden yaptığı yorumla vurguladı. Alderoty’nin belirttiğine göre, zararın kanıtlanamaması durumunda SEC’nin tazminat talebinde bulunamayacağına dair bir örnek teşkil eden bu karar, Ripple davasının geleceği açısından da belirleyici olabilir.

Hukuk uzmanlarına göre, Ripple ve SEC arasındaki devam eden davada, SEC’nin XRP satışlarından dolayı tazminat talebinde bulunabilmesi için yatırımcıların zarar gördüğünü kanıtlaması gerekiyor. Ripple, 770 milyon dolarlık bir XRP satışı gerçekleştirmiş olmasına rağmen, bu satışların yatırımcıları mali zarara uğrattığına dair bir kanıt SEC tarafından henüz sunulmadı.

Bu durum, SEC’nin Ripple davasında da benzer bir engelle karşılaşabileceği spekülasyonlarına yol açarken, hukuk dünyasının ve yatırımcıların gözü kulağı mahkemenin vereceği sonraki kararlarda.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.