Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$68,715.92
-487.84
Ethereum
$3,835.35
+76.52
Dogecoin
$0.17
-0
Ripple
$0.53
-0.01
Binance Coin
$600.64
-0.86
Litecoin
$83.94
-0.96
Monero
$142.97
+2.3
Cardano
$0.46
-0

Coinbase Pro kapanıyor

0

Coinbase, dün yaptığı açıklamada profesyonel kripto para yatırımcıları için tasarladığı Coinbase Pro platformunu kapatma kararını duyurdu.

Bu yıl sonuna kadar Coinbase Pro platformunu kapatma niyeti olan kripto borsası, platformdaki müşterileri Coinbase.com platformuna taşıyacak. Alınan bu karardan önce ABD merkezli kripto para borsasının standart platformuna gelişmiş işlem özellikleri eklenmişti. 

Şirket tarafından yapılan açıklamada birçok müşterinin kafa karışıklığını gidermek ve her iki platform müşterileri için en iyi çözümleri sunmak adına Coinbase mobil uygulaması ve Coinbase.com için Coinbase Pro’nun gelişmiş işlem özelliklerinin eklendiği belirtildi. Şirket, bu yolla kripto para ticaretinde bir sadelik oluşturma niyetini ortaya koyarken standart işlem platformundaki özellikleri artırdıkça yıl içinde Coinbase Pro’nun faaliyetin sonlandırılacağını açıkladı. 

Profesyoneller için kurulan platform 2018’den beri hizmet veriyordu

ABD merkezli kripto para borsası, Coinbase Pro platformunu 2018 yılında hizmete sundu. Gelişmiş araçlara ve emir defterine erişim sunan platform, sadece deneyimli yatırımcılara alternatif bir kripto para ticareti sunma hedefine sahipti. 

Coinbase, Coinbase Pro’nun kapatılma kararıyla birlikte standart işlem platformlarına staking, borç alma, dApp cüzdanı, Coinbase kripto kartı gibi kripto ekosistemiyle daha derin bir etkileşim kurulmasını sağlayan ürünler eklediklerini dile getirdi. 

Hisseleri Nasdaq borsasında işlem gören kripto para borsası, kripto para piyasalarındaki düşüş eğilimiyle birlikte zor günlerden geçiyor. Kripto paraların düşüş trendine girdiği Kasım 2021 döneminden bu yana değer kaybı gören COIN hissesi, o dönemki 368 dolar fiyatından yüzde 86 oranında değer kaybı gördükten sonra bugün 51 dolar bandında işlem görüyor.

Coinbase başta olmak üzere birçok kripto şirketi piyasa düşüşünden olumsuz etkilendi

Bu gelişmenin yanında Coinbase, geçtiğimiz hafta da işten çıkarma kararlarıyla gündeme gelmişti. Kripto para borsası, toplam işgücünün yüzde 18’ini oluşturan 1.100 çalışanını, ani bir şekilde işten çıkarma karar aldı.

Kripto para piyasalarında sert düşüşten etkilenen tek şirket Coinbase değildi. Geçtiğimiz günlerde birçok kripto borsasının işten çıkarma haberleri geldi. Bunlar arasında Crypto.com, Gemini, ByBit ve BlockFi gibi büyük kripto şirketleri var. 

Gemini, ay başında toplam çalışan sayısının yüzde 10’unu işten çıkardığını açıkladı. Geçtiğimiz yıl küresel reklamlarıyla önemli bir bilinirlik sağlayan crypto.com ise toplam iş gücünün yüzde 5’inin işine son verme kararı aldı. 

Yazar: Günay Caymaz

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.