Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$66,668.25
+819.35
Ethereum
$3,501.72
+36.59
Dogecoin
$0.13
+0.01
Ripple
$0.59
+0.03
Binance Coin
$593.21
+1.75
Litecoin
$73.47
+1.69
Monero
$162.47
+2.12
Cardano
$0.43
0

Büyük Arbitraj Fırsatı Bitcoin ve Ethereum’da Ortaya Çıktı! Bu Fırsattan Kimler Faydalandı?

0

Bitcoin, Spot Bitcoin ETF başvurularının ardından 31.000 dolar seviyesinin üzerine çıkmış olsa da, son dönemde 30.000 dolarlık bölgedeki yatay hareketini sürdürüyor.

Ancak ilginç bir durum var, Bitcoin ve Ethereum fiyatları tüm borsalarda aynı seviyede değil. Örneğin, Binance’in Amerikan şubesi Binance.US‘te, BTC ve Ethereum’un değerleri daha düşük olarak işlem görüyor. Bu da Bitcoin ve Ethereum ile küresel spot fiyatlar arasında önemli bir farklılık oluşturuyor.

Topluluk içinde “Kripto depeg” olarak adlandırılan bu durum, BTC ve ETH’nin sırasıyla 27.700 ve 1710 dolardan işlem görmesi ve yaklaşık 2300 dolar ve 150 dolarlık bir indirimle sunulması anlamına geliyor.

Bitcoin ve Ethereum’daki bu indirim, arbitraj fırsatını değerlendirmek isteyen yatırımcılar için cazip olabilir. Arbitraj, bir borsadan düşük fiyata alıp, başka bir borsada yüksek fiyata satmayı ifade eder. Ancak bu fırsattan faydalanabilecek yatırımcı sayısı sınırlı olacak.

Çünkü Binance ve Binance US’ye SEC tarafından açılan dava sonrasında Binance US, Haziran ayında dolar işlemlerini durdurdu. Bu durum, yatırımcıların indirimli fiyatlardan BTC ve ETH satın almasını engelliyor.

Kullanıcılar, 9 Haziran’dan itibaren platforma yeni USD yatıramıyor. Bu, sadece 9 Haziran’dan önce hesaplarında USD bulunan kullanıcıların Bitcoin ve Ethereum satın alabileceği anlamına geliyor.

Sonuç olarak, bu indirimli fiyatlarından sadece Binance.US’ta USD’si bulunanlar yararlanabilir.

Uzmanlar, Binance.US’teki bu durumun, borsanın dolar çekimlerini durduracağı endişelerinden kaynaklandığını düşünüyor.

Binance US’nin kısa süre içerisinde dolar çekim işlemlerini durduracağına dair haberlerin, BTC ve ETH’nin piyasa değerinin altında işlem görmesine neden olduğu tahmin ediliyor.

Binance.US’in müşterilerine gönderdiği bir e-postada, 20 Temmuz’dan itibaren dolar çekimlerini durduracağını belirttiği bildiriliyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.