Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$68,743.01
-199.65
Ethereum
$3,836.35
+88.4
Dogecoin
$0.17
-0
Ripple
$0.53
-0.01
Binance Coin
$601.81
-0.42
Litecoin
$83.94
-0.8
Monero
$142.56
+1.27
Cardano
$0.46
-0

SEC, Coinbase’in Yasaları İhlal Ettiğinin Bilincinde Olduğunu İddia Ediyor!

0

Amerikan Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Coinbase’in yasal ihlallerinin farkında olduğunu belirtti. SEC, Haziran ayı başlarında kripto para borsaları Coinbase ve Binance’ye dava açmıştı. Her iki dava birbirinden bir miktar farklılık gösteriyor. Coinbase’e karşı açılan davaya bakıldığında, SEC, bazı kripto paraların menkul kıymet olarak tanımlanmasına rağmen, Komisyon’un izni olmaksızın listelendiğini ve böylece izin alınmaksızın menkul kıymet işlemleri gerçekleştirildiğini ileri sürüyor. Davanın devam ettiği süreçte SEC, Coinbase hakkında ek bir açıklama yaptı.

SEC ve Coinbase Arasındaki Gerilim Sürüyor

CoinDesk’te yayınlanan habere göre, SEC yaptığı bir açıklamada, Coinbase’in yasayı ihlal ettiğini zaten bildiğini ifade etti. Açıklamada SEC, Coinbase’in herhangi bir çözüm önerisine karşı olduğunu ve bir mahkemeden, Coinbase’in anahtar sorunlar doktrinini ve diğer endişeleri ihlal ettiği iddialarını reddetmesini istedi:

“Coinbase, eylemlerinin federal menkul kıymetler yasalarını ihlal etme riski taşımadığını iddia ediyor ve SEC’in 2021 yılında Coinbase’in işleyişinin yasal olduğunu onayladığını savunuyor.”

Ancak düzenleyici kurum, Coinbase’in daha önce ABD Yüksek Mahkemesi’nin belirli kripto para birimlerinin federal menkul kıymetler yasalarına uygun olup olmadığını belirlemek için oluşturduğu yasal çerçeveyi kabul ettiğini belirtti.

SEC, Coinbase’in halka açık dosyalarının da, listelenen varlıkların menkul kıymet olarak kabul edilebileceği bilgisini içerdiğini belirtti. Bu, Coinbase yatırımcıları için aslında potansiyel bir risk olduğunu göstermektedir:

“Bu eylemler, Coinbase’in menkul kıymetler yasalarının kendi işlemlerine uygulanabileceğini anladığını ve hangi kuralların işlemlerini değerlendirirken göz önünde bulundurulacağını biliyor ancak yine de işini genişletme çabasıyla bu riski üstlendiğini net bir şekilde ortaya koyuyor.”

SEC, Coinbase’in iki hatalı argümanı olduğunu belirtiyor. İlk olarak, bir yatırım anlaşmasının resmi bir sözleşmeyi içermesi gerektiğini iddia ediyor. Diğeri ise yatırım anlaşmalarının sadece ikincil piyasalarda alınıp satıldığında bir varlık satışı olduğunu belirtiyor. SEC, Howey Testi’nin resmi bir sözleşmeye ihtiyaç duymadığını ve ikincil piyasalarda yapılan işlemlerin hala menkul kıymetler yasalarını ihlal edebileceğine dikkat çekiyor.

SEC, Coinbase’in anahtar sorunlar doktrini argümanının da hatalı olduğunu vurguluyor. Son olarak, 13 Temmuz’da New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinde bir duruşma yapılacağını hatırlatalım.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.