Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$68,979.55
+668.03
Ethereum
$3,746.35
+54.58
Dogecoin
$0.17
0
Ripple
$0.54
+0.01
Binance Coin
$601.87
+5.01
Litecoin
$84.85
+0.26
Monero
$141.39
+0.04
Cardano
$0.46
0

BNB Chain, BSC üzerinde Likit Staking’i Etkinleştirecek

2

BNB Chain çekirdek geliştirme ekibi, bu adımın ağını optimize etmeyi ve verimliliği artırmayı amaçladığını belirtti.

BNB Chain, BNB Beacon Zinciri’nin işlevlerini BSC’ye taşımak amacıyla, BNB Akıllı Zinciri’nde yerel likit staking’i etkinleştireceğini açıkladı. Cointelegraph’a gönderilen bir duyuruda, BNB Chain, BNB Beacon Zinciri’nin Haziran 2024’e kadar tamamen kapatılacağını belirtti. Ancak, şirket, özelliklerini kapatılmadan önce BSC’ye aktaracağını söyledi.

BNB Zinciri, BSC üzerinde likit staking’in etkinleştirilmesinin, ekosistem katılımcılarının varlıklarının likiditesini korurken ağı güvence altına almalarına olanak tanıyacağını belirtti.

Kuruluş, likit staking özelliğinin ne zaman piyasaya sürüleceğine ilişkin belirli bir tarih vermedi, ancak BNB Zinciri’nin bu özelliğin Nisan veya Mayıs ayında gerçekleşeceğini söyledi.

BNB Zinciri çekirdek geliştirme ekibi, BSC’ye geçişin ağını optimize etme çabası olduğunu belirtti. Onlar şunları söyledi:

“Uygulama, BNB Zinciri Fusion’un sona ermesiyle uyumlu olarak ağı optimize etme, verimliliği artırma, güvenlik risklerini azaltma ve mevcut teknolojik taleplerle eşleştirme çabasıdır.”

Ekip, bu hamlenin aynı zamanda BNB Zinciri’ni “kullanıcılar için daha çekici” hale getirme şirketin büyüme planlarının bir parçası olduğunu ekledi.

BNB Zinciri, bu özellikle kullanıcıların, likidite staking tokenları aracılığıyla staked kripto varlıklarını temsil eden varlık kullanımını feda etmeden merkezi olmayan finans etkinliklerine katılabileceklerini açıkladı.

BNB Zinciri çekirdek geliştirme ekibi, sahiplerin BNB’lerini likidite havuzuna veya doğrudan doğrulayıcıya devredebileceklerini Cointelegraph’a bir açıklamada belirtti. Onlar şöyle dedi:

“Likit staking, yalnızca BNB staker’larını ödüllendirmekle kalmaz, aynı zamanda BNB Zinciri ağının güvenliğini de artırır. BNB sahiplerine varlıklarını staking etme konusunda artan esneklik ve BNB’yi staking için daha fazla seçenek sunar.”

Ekip, BNB sahiplerinin likidite havuzuna tokenlarını staking yaptıklarında, ekosistem içinde birçok faaliyette kullanabilecekleri likidite sağlayıcı tokenları alabileceklerini açıkladı.

Geliştirme ekibine göre, likit staking ve BNB Zinciri için maksimum çıkarılabilir değer (MEV) optimizasyonu birlikte sunulacak.

Ekip şunları ekledi: “Etkinleştirilmiş MEV’ye sahip doğrulayıcılar, MEV geliri aracılığıyla staking getirilerini artırma fırsatına sahip olacaklar ve bu gelirler sonunda Likit Staking ödülleri olarak hesaba katılacaktır,”

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.