Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,316.87
+445.49
Ethereum
$3,788.10
+45.99
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$603.86
+1.49
Litecoin
$84.83
-0.43
Monero
$142.02
+0.47
Cardano
$0.46
0

SEC, Apple ve Google’a Binance’ı Filipin’lerde Uygulama Mağazalarından Kaldırma Talimatı Verdi

3

Filipinler Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), yerel yatırımcılar ve muhtemelen yerel ekonomi için bir güvenlik tehdidi olarak gördüğü nedenlerle Binance uygulamasının Google ve Apple mağazalarından kaldırılmasını zorunlu kılıyor.

Philippines Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), Google ve Apple’a Filipinler’deki kullanıcılar için Binance uygulamasını uygulama mağazalarından kaldırmaları için talimat verdi.

23 Nisan’da SEC’den gelen bir basın açıklamasına göre, “kripto devi Binance tarafından işletilen uygulamaların” kaldırılması konusunda büyük teknoloji şirketleriyle işbirliği yapıyor. Şirketlerin, yerel pazarlardaki uygulamaları kaldırmak için 19 Nisan’da ayrı ayrı mektuplar aldığı belirtildi.

“SEC, Binance’ı tespit etti ve halkın bu web sitelerine/uylamalara devam ederek, yatırım yapan Filipinlilerin fonlarının güvenliğine tehdit oluşturduğuna karar verdi.”

Emilio B. Aquino, SEC Başkanı, yerli halka kayıtlı olmayan menkul kıymetlerin satışının veya sunumunun ve “kayıtlı olmayan bir aracı” olarak faaliyet göstermenin ülkenin menkul kıymetler düzenlemelerine aykırı olduğunu belirtti.

Aquino, dijital uygulama mağazalarından Binance uygulamalarının kaldırılmasıyla, bu şirketlerin “ülkede yasadışı faaliyetlerinin daha fazla yayılmasını önlemeye” yardımcı olacaklarını söyledi ve aksi takdirde bu durumun yerel ekonomiye “zararlı” etkileri olabileceğini belirtti.

Bu hamle, SEC ve Ulusal Telekomünikasyon Komisyonu’nun (NTC) 25 Mart’ta Binance web sitelerine erişimi engellemesinin ardından geldi.

SEC, Kasım 2023’ten beri halkı Binance’ta yatırım yapmamaları konusunda aktif olarak uyarıyor. Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan bu borsanın henüz halktan yatırım toplamak veya menkul kıymet alım satımı yapmak için bir lisans almadığını belirtiyor.

8 Nisan’da, Binance’a yönelik resmi yasağın yürürlüğe girmesinin ardından bir SEC yetkilisi, kullanıcılara borsadan fonlarını çekmeleri için üç aylık bir süre tanıdıklarını ve bir süre daha uzatıldığını yineledi. Bu sürenin sonunda, SEC, fonların geri alınması için herhangi bir yöntemi “onaylayamayacaklarını” belirtti.

Binance’in bloke edilmesine yönelik bu hamle, SEC ve NTC’nin ülkedeki lisanssız kripto ticaret platformlarını engelleme ve yasaklama hareketi olan 21 Şubat’taki hamleden sonra geldi. O zamanlar Binance etkilenmemişti.

Binance, son zamanlarda dünyanın farklı yerlerindeki düzenleyici sorunlara karışmıştı, en son 23 Nisan’da Kanada’da yeni bir sınıf davasıyla ilgili olarak yerel menkul kıymetler yasalarını ihlal ettiği iddialarıyla.

Ancak, diğer taraftan, kripto borsası 18 Nisan’da, yerel düzenlemelere önceki uyumsuzluk nedeniyle 2 milyon dolarlık bir ceza ödedikten sonra Hindistan’a döneceğini duyurdu.

Aynı gün, Binance’in kurucu ortağı Changpeng Zhao’nun borsanın yerel birimi üzerindeki oy hakkını bırakmasının ardından Dubai’de kripto lisansını aldığını bildirildi ve bu lisans, VASO (Sanal Varlık Hizmet Sağlayıcısı) olarak bilinmektedir.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.