Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$69,145.73
+502.68
Ethereum
$3,758.84
+11.35
Dogecoin
$0.17
+0.01
Ripple
$0.54
0
Binance Coin
$602.53
+1.7
Litecoin
$84.72
-0.54
Monero
$142.57
+1.02
Cardano
$0.46
-0

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), Spot Ether ETF’lerini Reddetmesi Bekleniyor

1

kanıtlar, SEC’in spot Ether ETF’lerinin onayını muhtemelen erteleyeceğini gösteriyor, bu arada Hong Kong’un gelecek hafta böyle ürünleri ticarete açacağı bildirildi.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC), yeni bir rapora göre Mayıs ayında spot Ether borsa yatırım fonlarını (ETF) muhtemelen reddedeceği belirtiliyor.

Reuters, Nisan ayının 24’ünde, son haftalarda düzenleyici ile yapılan toplantılara katılan dört kişiyi kaynak göstererek, ABD ihraççılarının ve diğer firmaların SEC’in önümüzdeki ay spot Ether ETF başvurularını reddetmesini beklediklerini bildirdi.

Tartışmaların mahremiyet niteliği nedeniyle anonim kalmayı tercih eden dört kişi, son toplantıların ihraççılar ve SEC arasında tek taraflı olduğunu ve kurum personelinin önerilen ürünlerle ilgili esaslı ayrıntıları tartışmadığını belirtti.

Kaynaklar, başarısızlıkla sonuçlanan Ether ETF’leriyle ilgili son görüşmeleri, SEC’in spot Bitcoin ETF’lerini onaylamadan haftalar önce, Ocak ayında ihraççılar ve kurum arasında detaylı görüşmelere benzettiler.

Tarihi onaydan önce, SEC on yıldan fazla bir süre spot BTC ETF başvurularını reddetti. Yalnızca Grayscale Investments’ın Ağustos 2023’te menkul kıymetler düzenleyicisiyle bir mahkeme zaferi kazanmasının ardından tutumunu değiştirdi.

Birçok analist, SEC’in Ether ETF’lerinin olası onayını daha da ertelemesi olasılığının yüksek olduğunu kabul ediyor.

VettaFi ETF veri analisti Todd Rosenbluth’un iddiasına göre, “Onayın 2024’ün daha sonraki bir zamanına veya daha uzun süreye kadar ertelenmesi daha olası görünüyor,” diyerek, düzenleyici ortamın hala çok “belirsiz” olduğunu ekledi.

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, Mart ayında SEC’in Mayıs ayında bir spot Ether ETF’sini onaylama şansını yaklaşık% 35 olarak tahmin etti. Ayrıca, SEC’in muhtemelen potansiyel fon ihraççılarına kasıtlı olarak sessiz kalma taktiği uyguladığına dair “iyi istihbarat” aldığını belirtti.

Balchunas ayrıca, SEC Başkanı Gary Gensler’ın Ether konusundaki tutumunun karar sürecini etkileyebileceğini belirtti; çünkü Gensler’ın Ether’in bir menkul kıymet olup olmadığı konusunda netlik sağlamayı reddettiği biliniyor.

ABD’nin görünüşe göre bir başka erteleme için ayarlandığı bir dönemde, bazı küresel yargı bölgeleri ETF ürünlerinin ticaretine başlama planlarıyla ilerliyor.

24 Nisan’da Hong Kong Menkul Kıymetler ve Vadeli İşlemler Komisyonu (SFC), Çin Varlık Yönetimi’nin (ChinaAMC), Harvest Global Investments ve Bosera’nın üçer adet BTC ve ETH ETF’sini içeren spot Bitcoin ve Ether ETF’lerinin ilk partisini resmen onayladı.

Onayın ardından, Hong Kong’un kripto ETF’leri 30 Nisan’da ticarete başlaması bekleniyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.