Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$68,743.01
-199.65
Ethereum
$3,836.35
+88.4
Dogecoin
$0.17
-0
Ripple
$0.53
-0.01
Binance Coin
$601.81
-0.42
Litecoin
$83.94
-0.8
Monero
$142.56
+1.27
Cardano
$0.46
-0

Bitcoin ve Altcoinler Neden Yükseliyor?

1

Kripto para piyasaları günlerdir düşüşüne devam ediyordu. Ancak yazı hazırlandığı sırada Bitcoin hızla 40.500 doları aştı. Altcoinlerin de yeniden canlanmasına sebep olan bu yükselişin elbette önemli bir sebebi var. Peki Rusya’dan gelen olumsuz haberlere rağmen bugün Bitcoin ve altcoinler neden yükseliyor?

Büyük Ortaklık

Kripto endüstrisi ana akımın dikkatini çekmeye devam ederken, kurumlar ortaya çıkan varlık sınıfına yatırım yapmanın yollarını arıyor. Bugün duyurulduğu üzere, ödeme hizmetlerinden varlık yönetimine kadar her şeyi sunan halka açık 62 milyar dolarlık bir fintech şirketi olan FIS, 6.000’den fazla sermaye piyasası müşterisine eksiksiz bir kripto paketine erişim sağlamak için New York merkezli altyapı şirketi Fireblocks ile anlaştı.

FIS’in Kripto ve Dijital Varlıklar için Küresel Ürün Başkanı John Avery;

“Küresel olarak, müşteri tabanımızın Fireblocks platformunu satın almasını ve bunlardan faydalanmasını gerçekten kolaylaştırıyoruz”.

Bugünden itibaren, FIS’in 6.000’den fazla sermaye piyasası müşterisinin tümü, 7 gün 24 saat dünya çapında hızlı, güvenli ve ucuz transferlere izin veren ağına dahil olan 1.000’den fazla ortağıyla başlayarak Fireblocks’un tekliflerine erişebilecek.

Anlaşma Neden Önemli?

Avery’yi bu ortaklık hakkında gerçekten heyecanlandıran şey, Fireblocks’un sağladığı trade yetenekleri değil. Sofistike sermaye piyasası katılımcıları artık lending ve staking, merkezi olmayan finans gibi şeylere Fireblocks sayesinde erişebiliyor olacak. Bu durum piyasalara daha fazla kurumsal sermayenin akmasını sağlayacaktır.

Fireblocks bakış açısından, bu ortaklık, firmanın ürün paketini ve pazar konumlandırmasını tamamlamasına izin veren bir dizi anlaşmanın en yenisidir. Aynı zamanda coğrafi ayak izlerini genişletmeye yardımcı olacaktır. Fireblocks’un Kurumsal Strateji Başkanı Adam Levine, şunları söyledi;

“Bu küresel bir ortaklık. Mevcut pazarlarda genişlemeyi ve bu yetenekle yeni pazarlara girmeyi hedefliyoruz. Avustralya ve APEC bölgesinde de bazı başarılar elde ettik, ancak FIS bunu daha da ilerletmemize yardımcı olacak”.

Öte bu son anlaşma kripto para piyasalarındaki diğer büyük haberleri de takip ediyor. Bu ayın başlarında ödeme işleme birimi WorldPay, işletmelerin 50 milyar dolardan fazla piyasa değeri ile dolar cinsinden ikinci en büyük stablecoin olan USDC’yi kabul etmesine izin vermek için Circle ile bir ortaklığa imza attı.

Bitcoin ilerleyen saatlerde 42.000 dolar seviyelerini test edebilir.

https://twitter.com/kriptodr_/status/1514273988415008770

Bu yorumların bir yatırım tavsiyesi olmadığını hatırlatır, yalnızca popüler kripto para içerik üreticilerinin yorumlarını sizlere ilettiğimizi tekrarlamak isteriz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.