Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$67,370.57
+720.88
Ethereum
$3,520.99
+23.81
Dogecoin
$0.13
+0.01
Ripple
$0.60
+0.01
Binance Coin
$596.70
+5.58
Litecoin
$73.22
+0.16
Monero
$163.53
+0.6
Cardano
$0.44
0

Bitcoin ETF’leri Resmen Onaylandı, Şimdi Ne Olacak?

11

ABD’nin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), uzun süredir beklenen bir kararı açıkladı ve spot Bitcoin ETF’lerine resmi olarak onay verdi. Bu karara rağmen, Bitcoin fiyatında henüz önemli bir değişiklik görülmedi.

SEC Başkanı Gary Gensler, ETF’lere onay verdiklerini resmi sitelerinde yayımlanan bir yazı ile doğruladı. Ancak Gensler, Bitcoin ETF’lerine verdikleri onayın, Bitcoin’i destekledikleri veya onayladıkları anlamına gelmediğini vurguladı. Gensler, açıklamasında Bitcoin’in fidye yazılımı, kara para aklama, yaptırımları delme ve terör finansmanı gibi yasa dışı faaliyetler için kullanıldığını belirterek Bitcoin’in spekülatif ve volatil bir varlık olduğunu ifade etti.

SEC üyelerinden Caroline Crenshaw ise karara karşı çıkarak, alınan kararın hatalı olduğunu ve yatırımcı koruması konusunda riskler yarattığını belirtti. Crenshaw, kararın ne yasal ne de yatırımcı koruma görevlerine hizmet ettiğini söyledi.

Onaylanan Bitcoin ETF’leri, yarından itibaren New York Borsası, Nasdaq ve CBOE gibi dünyanın önde gelen borsalarında işlem görmeye başlayacak. Bu, Bitcoin’in 6 trilyon doları aşan bir pazardan pay almasını sağlayacak.

Bitcoin ETF’lerine yapılacak yatırım miktarı konusunda çeşitli tahminler var. 2024 yılı boyunca toplam yatırımların 100 milyar dolara ulaşabileceği öngörülüyor. Bloomberg, ilk günkü yatırım tutarının yaklaşık 4 milyar dolar olacağını tahmin ediyor. Bu düzeydeki yatırımın, Bitcoin fiyatını önemli ölçüde etkileyebileceği düşünülüyor.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.