Popüler kripto para yorumcularının analiz ve yorumlarını derler. Coin tahminleri, analizleri, yorumları ve fazlası
Bitcoin
$65,353.20
+1331.84
Ethereum
$3,160.22
+148.72
Dogecoin
$0.16
+0.01
Ripple
$0.50
+0.02
Binance Coin
$568.20
+14.42
Litecoin
$80.15
+2.65
Monero
$122.87
+7.4
Cardano
$0.47
+0.03

Bitcoin (BTC) Yüzünden IMF İle Aramız Bozuldu

0

El Salvador, kripto piyasasında yakından takip edilmeye devam ediliyor. Bitcoin‘i ilk kez resmi para birimi olarak tanıyan ülke olan El Salvador, bu gelişmelerine Uluslararası Para Fonu (IMF) ile ilişkilerinin bozulmasına sebep olduğunu söylüyor.

Hükümet mensupları ve El Salvador Devlet Başkanı Nayip Bukele, kötü giden ülke ekonomisini düzeltmek için Bitcoin‘e yatırım yapmaya başlamıştı.

El Salvador Hakkında Bilgiler; El Salvador Bayrağı Anlamı, 2020 Nüfusu,  Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı - Son Dakika Milliyet

Bu hamlelerin ardından IMF cephesinden birçok uyarı alan El Salvador, bu uyarılara ise tepkisiz kaldığı görülmüştü.

Çok büyük beklentiler ile kripto piyasasına dahil olan El Salvador, bugüne kadar Bitcoin‘in beklentilerini karşılayamadığını düşünüyor.

IMF, El Salvador’dan Bitcoin yasasını tedavülden kaldırmasını istese de, halen El Salvador cephesi böyle bir hamle yapmamış durumda.

Bu konu hakkında açıklamalarda bulunan El Salvador Eski Merkez Bankası Başkanı Carlos Acevedo, şu sözleri aktardı:

“IMF İLE PAZARLIK ŞANSIMIZ NEREDEYSE BİTTİ. BU FONLARI YENİDEN CANLANDIRMAMIZ GEREKECEK. AYRICA VOLKAN TAHVİLLERİNİN İHRACI, BAŞKAN İÇİN KARMAŞIKLAŞAN BAŞKA BİR KONU OLDU.”

IMF ile artık pazarlık şansının kalmadığını aktaran Acevedo, fonları tekrardan canlandırmaları gerektiğini düşünüyor.

Ülkenin IMF‘ye olan borcunun yeniden yapılandırılması için Nayib Bukele’nin Bitcoin konusunda geri adım atması gerektiğine inanan El Salvador Eski Merkez Bankası Başkanı, IMF’nin Bitcoin ve kripto paralara karşıt bir tutum sergilediğini sözlerine ekliyor.

Kaynak

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.